کفپوش وینیل هموژن

کفپوشهای وینیل به دلیل دوام بالا، نیاز بسیار کم به نگهداری، تمیز کاری راحت و آسان و تنوع بالای طرح و رنگ، کفپوشهای بسیار محبوب به شمار می آیند.کفپوش وینیل هموژن یا کفپوش همگن وینیلی که گاهی آن را به اختصار کفپوش هموژن نیز می نامند یکی از انواع کفپوشهای وینیل است که با توجه به ویژگی ها و مشخصات فنی ، علاقه مندان خاص خود را داشته و کاربردهای فراوانی نیز دارد.

کارشناسان “شیدارک” سابقا در مقالات “کفپوش وینیل چیست؟” ، “انواع کفپوش وینیل” و “ساختار و لایه بندی کفپوش وینیلی” کفپوش های وینیلی یا PVC را مورد بررسی قرار داده و انواع مختلف این کفپوش ها را معرفی کرده اند. کفپوش های وینیلی را از نظر ترکیب و ساختار کلی می توان به دو گروه کلی تقسیم نمود که عبارتند از :

۱- کفپوش وینیل هموژن یا همگن (Homogeneous Vinyl flooring)

۲- کفپوش وینیل هتروژن یا ناهمگن (heterogeneous vinyl flooring)

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

شیدارک در این مطلب نگاهی خواهد داشت به کفپوش وینلی هموژن و شما را با این نوع از کفپوشهای وینیلی و کاربردهای آن آشنا خواهد نمود.

قبل از مطالعه این مطلب، برای آشنایی بیشتر با کفپوش

های وینیل یا pvc می توانید مقالات “کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی” و “انواع کفپوش وینیلی” را مطالعه نمایید.

کفپوش وینیلی هموژن

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

کفپوش وینلی هموژن بر خلاف سایر انواع کفپوش های وینیل که ساختاری چند لایه دارند، از یک لایه منفرد ساخته شده است و به همین دلیل برخلاف کفپوشهای چند لایه وینیلی که طرح و رنگ در آنها یک لایه پرینت شده با ضخامت بسیار اندک است، در کفپوش های وینیل هموژن یا همگن، هیچ لایه پرینت شده ای وجود نداشته و طرح و رنگ کفپوش با توجه به ساختار اصلی کفپوش، میزان و نحوه اختلاط مواد تشکیل دهنده کفپوش، تعیین شده و درنتیجه به اندازه ضخامت کفپوش، عمق دارد. این امر سبب می شود، که در کفپوشهای وینیلی هموژن ،طرح و رنگ کفپوشها حتی با وجود ترافیک عبوری سنگین، دوام بسیار خوبی داشته باشد.

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

ویژگی های کفپوش وینیل هموژن

  • همانطور که قبلا نیز گفته شد، ساختار کفپوش وینیل هموژن بگونه ای است که حتی اگر در در اثر سایش بالا، کفپوش آسیب ببیند، بازهم طرح و رنگ کفپوش پابرجا بوده و حفظ می گردد.
  • کفپوشهای وینلی هموژن دوام بالایی داشته و نسبت به لکه پذیری بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، کفپوش های وینیل هموژن براحتی قابل تمیز کردن بوده و مراقبت از آنها امری بسیار آسان است. این کفپوشها نیاز به تمیز کاری های سنگین و گسترده نداشته و هزینه نگهداری و مراقبت از آنها بطور میانگین ۳۰ درصد کمتر از سایر کفپوشهای مشابه می باشد.
  • کفپوشهای وینیل هموژن نسبت به سایش و رفت آمد حتی در مکانهای بسیار پرتردد بسیار مقاوم بوده و با توجه به اینکه در این نوع از کفپوشهای وینلی طرح و رنگ کفپوش صرفا یک لایه کم ضخامت نمی باشد، طرح و رنگ ها در این کفپوش نیز بسیار با دوام بوده و از بین نمی رود.

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

  • کفپوش وینیل هموژن نیز مانند سایر کفپوشهای وینیلی، توسط چسب به کفسازی زیرین چسبانده شده و نحوه اتصال رولهای وینیل به یکدیگر نیز در این کفپوشها، مانند سایر رولهای وینیل به دو روش سرد (چسب) و گرم (جوشکاری و ایجاد درز جوش توسط فتیله های مخصوص) می باشد.
  • کفپوش های وینیل هموژن تراکم بسیار بالایی دارند. این تراکم بالا، سبب می شود که کفپوش در برابر ضربه، سایش و خراش بسیار مقاوم باشد و به سادگی دچار آسیب نگردد.
  • کفپوشهای وینیل هموژنی بسیار با دوام هستند و با گذشت زمان پوسته پوسته نشده و رنگ آنها نیز دچار محو شدگی و … نمی گردد. مقاوم بودن این کفپوشها در برابر نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش نیز از دیگر ویژگی های این کفپوش محسوب می شود.

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

**نکته : پیشنهاد می گردد برای زیر سازی کفپوش وینیل هموژن و سایر کفپوشهای وینیل از بتن ماله پروانه ای و یا موازییک سیمانی ساب خورده استفاده گردد.**

کاربردهای کفپوش وینیل هموژن

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

کفپوشهای وینیل هموژن در انواع گوناگون و متناسب با کاربردهای مختلف تولید می شوند که می توان به عنوان نمونه به انواع آکوستیک ، آنتی استاتیک کانداکتیو (conductive)، آنتی استاتیک دیسپتیو (dissipative) و آنتی اسلیپ یا ضد لغزش اشاره نمود.

کفپوش وینیل هموژن با توجه به عمر و دوام بالا و نیز مقاومت مناسب نسبت به ترافیک عبوری بالا، کفپوشی مناسب برای استفاده در فضاهای با ترافیک سنگین و بسیار سنگین می باشد. این نوع از کفپوشهای وینیلی، براحتی در فضاهای آموزشی، بیمارستانها و فضاهای درمانی و نیز سالنهای ورزشی استفاده قرار می گیرند.

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

یکی از بیشترین کاربردهای کفپوش وینیل هموژن در تمام جهان، استفاده از این کفپوش به عنوان کفپوش بیمارستانی می باشد. وجود ویژگی هایی مانند خاصیت آنتی استاتیک، خاصیت آنتی باکتریال، تمیز کاری آسان و سریع، مقاومت به مواد شیمیایی، مقاومت نسبت به لکه پذیری و لکه های ناشی از خون و بتادین، مقاومت نسبت به شوینده ها و مواد شیمیایی، بدون درز بودن و … مهمترین دلایلی است که این کفپوش را به گزینه ای بسیار مطلوب برای استفاده در بیمارستانها تبدیل کرده است.

برای مطالعه بیشتر در این مورد، می توانید مقاله “کفپوش pvc بیمارستان” را مطالعه نمایید.

یکی دیگر از مهمترین مصارف کفپوش وینیل هموژن، استفاده از این کفپوش در سالنهای ورزشی می باشد. این کفپوشها در بسیاری از سالنهای ورزشی مانند سالنهای بدنسازی، فیتنس، والیبال، بسکتبال و …مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از کفپوش وینیل هموژن در سالنهای بدنسازی (هم باشگاه های خصوصی و هم باشگاههای عمومی) با توجه به ویژگی هایی مانند کاهش صدا، خاصیت جذب شوک و ضربه، عملکرد مناسب برای کنترل آسیب دیدگی ورزشکاران ، تنوع رنگی بالا، نصب آسان و سایر ویژگی هایی که در بخش های قبل ذکر گردید، با استقبال زیادی مواجه شده است. استفاده از کفپوشهای وینیل هموژن در کنار کفپوش های گرانولی شاید بهترین ترکیب کفپوش ها برای یک باشگاه بدنسازی باشد.

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید مقالات “کفپوش وینیل ورزشی”، “انواع کفپوش ورزشی” و “کفپوش باشگاه بدنسازی” را مطالعه نمایید.

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

کفپوش وینیل هموژن -شیدارک

مطالب زیر را از دست ندهید

ویژگی های کفپوش وینیلی

ویژگی های کفپوش وینیلی کفپوش های وینیلی یا PVC ، کفپوشی هایی مصنوعی هستندکه از محصولات پلیمری تولید شده و دامنه استفاده و کاربرد بسیار بالا و فراوانی دارند. مجموعه [...]

مطالعه مقاله بیشتر
تمیز کردن کفپوش pvc - چند راه حل خانگی
انواع کفپوشهای لاستیکی

انواع کفپوشهای لاستیکی یکی از انواع کفپوش های ورزشی کفپوش لاستیکی است که در فضاهای ورزشی مختلف از آن استفاده می شود. شیدارک در این مقاله شما را با انواع [...]

تمیز کردن کفپوش وینیلی

تمیز کردن کفپوش وینیلی – مرحله به مرحله پس از انتخاب و نصب کفپوشهای pvc در یک فضا ، نحوه نگهداری و تمیز کردن این کفپوش برای استفاده کنندگان به [...]

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی وقتی قرار است برای کفپوش خانه یا دفتر کارتان از کفپوش وینیلی یا پارکت لمینت استفاده کنید با این سوال روبرو خواهید شد [...]

بانک مقالات کفپوش وینیلی
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5,00 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error:
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟