کفپوش وینیل ورزشی

کفپوش وینیل یکی از پر مصرف ترین و پر طرفدار ترین کفپوشها برای استفاده در سالنهای ورزشی و باشگاهها محسوب می شود. کفپوش وینیل ورزشی را براحتی می توان هم در سالنهای ورزشی چند منظوره که اتفاقا در ایران بسیار متداول می باشند مورد استفاده قرار داد و هم می توان از این کفپوش برای استفاده در سالنهای باشگاه های خاص مانند سالنهای بدنسازی و فیتنس و … استفاده نمود. “شیدارک” در این مقاله برخی از مهمترین ویژگی های کفپوش وینیل ورزشی را ،که سبب شده این کفپوشها گزینه ای مناسب برای استفاده به عنوان کفپوش ورزشی جهت استفاده در سالنهای اختصاصی یا به عنوان کفپوش سالن چند منظوره ورزشی باشند را، مورد بررسی قرار خواهد داد.

برای آشنایی بیشتر با کفپوش وینیل می توانید مقاله “انواع کفپوش وینیلی” را مطالعه نمایید. همچنین برای آشنایی با انواع کفپوشهای ورزشی و مشخصات فنی آنها می توانید مقالات “انواع کفپوشهای ورزشی” و “استانداردهای کفپوش ورزشی” را مطالعه کنید.

کفپوش سالن ورزشی چند منظوره - شیدارک

کفپوش وینیل ورزشی ، کفپوشی چند منظوره

کفپوش وینیل ورزشی یکی از بهترین کفپوشها برای استفاده در سالنهای ورزشی سرپوشیده و یا اصطلاحا ورزشهای سالنی محسوب می شود. این کفپوش، یکی از کفپوشهای چند منظوره است که امکان استفاده از آن برای بسیاری از ورزشها از فوتسال و هندبال و والیبال گرفته تا تنیس روی میز و بدنسازی و … وجود دارد و جالب آنکه برای بسیاری از این ورزشها، کفپوشهای وینیل ورزشی و مخصوصا وینیل های فوم دار از سوی فدراسیونهای جهانی ورزشهای مختلف، کاملا مورد تائید قرار گرفته و امکان برگزاری مسابقات در سطوح جهانی و المپیک روی این کفپوشها وجود دارد.

نکته دیگری که کفپوش وینیل ورزشی را برای استفاده در سالنهای چند منظوره ورزشی، به کفپوشی بسیار مناسب تبدیل نموده است امکان برگزاری سمینارها و کنسرت های موسیقی و … روی این کفپوشهاست. دوام بالای کفپوش وینیل ورشی سبب می شود که براحتی بتوان در شرایط خاص از سالن ورزشی جهت سایر کاربری ها استفاده نمود. با توجه به اینکه در ایران به دلیل کمبود سالنهای موسیقی و گردهمایی همیشه از سالنهای ورزشی چند منظوره جهت برگزاری سایر مراسمات نیز استفاده می شود، به همین دلیل استفاده از کفپوش وینیل ورزشی در ایران بسیار طرفدار داشته و دارد.

دوام و انعطاف پذیری

کفپوشهای وینیلی یکی از معدود کفپوشهایی هستند که می توانند براحتی در فضاهای ورزشی که استفاده های زیادی داشته و همچنین در آنها از ابزار و لوازم ورزشی با وزن بالا مانند دمبلها و دستگاههای بدنسازی استفاده می شود، مورد استفاده قرار بگیرند.کفپوش وینیل ورزشی ، کفپوشی مقاوم نسبت به سایش و پارگی است و به همین دلیل دوام بالایی در کاربری های سنگین از خود نشان می دهد.

علاوه بر دوام بالا،کفپوشهای pvc یا وینیلی انعطاف پذیری بالایی دارند. هر دو ویژگی یاد شده برای استفاده یک کفپوش به عنوان کفپوش ورزشی بسیار اهمیت دارند.کفپوش وینیلی براحتی می تواند تا سالها شرایط اولیه خود را حفظ کرده و همچنان به عنوان یک کفپوش مناسب در فضای ورزشی کارایی داشته باشد. این در حالی است که کفپوش وینیلی ورزشی بر خلاف کفپوش های لاستیکی عاری از ماده شیمیایی فتلات می باشد که بصورت معمول در ساخت اکثر کفپوشهای لاستیکی وجود دارد. این ماده می تواند اثرات زیانباری را در بلند مدت متوجه ورزشکاران نماید.

کفپوش سالن بدنسازی - شیدارک

کفپوش وینیل ورزشی، کفپوشی ایمن

یکی از مهمترین دغدغه های ورزشکاران در تمام رده ها و گروههای ورزشی، اجتناب و دوری از آسیب دیدگی های احتمالی در حین ورزش کردن است. به عنوان مثال اگر کفپوش مورد استفاده در یک سالن ورزشی ، میزان لغزندگی بالاتر از حد مجاز داشته باشد و یا خاصیت جذب شوک و ضربه پایینی داشته باشد، براحتی می تواند باعث آسیب های جدی به ورزشکاران شود. کفپوش وینیل ورزشی در صورت نصب صحیح و مناسب یکی از ایمن ترین کفپوشهای ورزشی محسوب می شود. کفپوش وینیل ورزشی نسبت به لغزندگی مقاوم است و عکس العمل خوبی در برابر شوکها و ضربه ها از خود نشان می دهد. این مساله، کفپوش وینیل ورزشی را به گزینه ای مناسب جهت استفاده به عنوان کفپوش سالن چند منظوره ورزشی تبدیل نموده است.

کفپوش سالن فیتنس - شیدارک

جذب شوک

یکی از بهترین ویژگی های کفپوش وینیل ورزشی ،خاصیت جذب شوک در این کفپوشهاست. این ویژگی مهم کفپوشهای وینیل، سبب شده که کفپوشهای وینیل ورزشی گزینه ای بسیار مناسب برای طیف گسترده ای از ورزشهای مختلف در گروههای سنی مختلف باشند. این کفپوشها ،ضربه ها و شوکهای ناگهانی را بصورتی کاملا موثر جذب نموه و آسیب دیدگی های ورزشی را به خوبی کاهش می دهند.

راحتی تعمیر و نگهداری

کفپوش وینیل ورزشی کفپوشی مقاوم در برابر رطوبت است که علاوه بر این نسبت به بسیاری از مواد شیمیایی و مایعات ناشی از تعرق ورزشکاران و … نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. علاوه بر این، کفپوش وینیل ورزشی عموما دارای یک سطح و بافت غیر خطی است که نسبت به انقباض و انبساط مقاوم بوده ولی خاک را جمع نکرده و در نتیجه نیاز کمی به تمیز کاری و نگهداری مستمر دارد. این کفپوشها را براحتی می توان شستشو کرده و پس از شستشو نیز به راحتی خشک می شوند. شاید شما هم در حین مسابقات ورزشی مانند والیبال، گروههایی را که در بین ستها و وقتهای استراحت، وارد زمین شده و به سرعت و صرفا با یک تی پارچه ای یا دستمال مرطوب اقدام به تمیز کاری و رفع لکه های ایجاد شده روی کفپوش ورزشی می کنند، را از تلویزیون دیده باشید. کفپوش وینیل ورزشی دقیقا به همین سادگی تمیز می شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد نحوه تمیز کردن کفپوشهای وینیلی می توانید مقالات “تمیز کردن کفپوش وینیلی-چند راه حل خانگی” و “نحوه تمیز کردن کفپوش وینیلی” را مطالعه نمایید.

کفپوش وینیل ورزشی - شیدارک

کفپوش وینیل ورزشی ، کفپوشی نسبتا ارزان

کفپوش وینیل ورزشی نیازی به تعمیر و نگهداری های گران و پر هزینه ندارد.این کفپوش، در صورت نصب صحیح و رعایت چند نکته مهم در مورد نگهداری و مراقبت از آنها، عمری حداقل ۱۰ ساله را خواهد داشت. عمر و دوام بالای این کفپوش در کنار در دسترس بودن آن، نصب سریع و راحت و نیز با توجه به اینکه کفپوشهای وینیل یا کفپوشهای PVC در ایران نیز تولید می شوند، مجوع هزینه های این کفپوش را بسیار مقرون به صرفه می نماید

 این کفپوشها، برای استفاده در سالنهای چند منظوره ورزشی و یا سالنهای بدنسازی و … کفپوشی ارزان محسوب می شود و قیمت تمام شده آن نسبت به کفپوشهای چوبی و … بسیار پایین تر و ارزان تر می باشد. در پایان باید این نکته را نیز یاداور شویم که، کفپوشهای وینیل ورزشی بیشتر بصورت رول مورد استفاده قرار می گیرند، اما می توان از انواع تایلی این کفپوش نیز برای استفاده به عنوان کفپ.وش سالن بدنسازی و یا کفپوش سالن فیتنس و … نیز استفاده نمود.

کفپوش سالن ورزشی چندمنظوره - شیدارک

کفپوش وینیل ورزشی - شیدارک

مطالب زیر را از دست ندهید

کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی؟

کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی ؟ آیا این کفپوشها با هم تفاوت دارند؟ این سوال و ابهامی است که برای بسیاری از کسانی که به [...]

مطالعه مقاله بیشتر
کفپوش لاستیکی - مزایا و کاربردها
کفپوش وینیل از چه لایه هایی تشکیل شده است؟

لایه های کفپوش وینیل کفپوش وینیل کفپوشی منعطف است که ساختاری لایه لایه دارد. لایه های کفپوش وینیل در فرآیند ساخت کفپوش وینیل روی یکدیگر قرار گرفته، فشرده شده، کاملا [...]

سالن ورزشی بدنسازی – نکاتی برای خرید کفپوش سالن GYM

سالن بدنسازی – نکاتی برای سالن GYM شیدارک در این مقاله به نکاتی که هنگام خرید کفپوش سالن ورزشی و gym باید به آنها توجه کرد می پردازد. کاربرد دقیقی [...]

انعطاف پذیری کفپوشهای ورزشی

انعطاف پذیری کفپوشهای ورزشی یکی از پارامترهای مهم برای کفپوش های ورزشی همانگونه که در مقاله استانداردهای کفپوش ورزشی بیان شد جذب ضربه توسط کفپوش است. رعایت این الزام باید [...]

بانک مقالات کفپوش وینیلی
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5,00 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error:
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟