آزمایشات و استاندارد های کفپوش اپوکسی

برای انتخاب سیستم کفپوش اپوکسی و پلی یورتان، یکی از دغدغه های کارفرمایان و طراحان آشنایی با پارامترهای مهمی است که باید در کفپوش اپوکسی به آن توجه داشت. عوامل مهمی که در کفپوش های اپوکسی باید به آنها توجه کرد شامل بشرح زیر هستند:
– مقاومت در برابر آتش – مقاومت در برابر سر خوردگی  – مقاومت دمایی سیستم اپوکسی – نفوذ آب – مقاومت سایشی – مقاومت کششی – مقاومت پاره شدگی – چسبندگی – مقاومت در برابر اشعه UV – درصد ازدیاد طولی (برای لایه منعطف پلی یورتان و پلی یوریا)

اطلاعات بیشتر

انواع کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان

باتوجه به گستردگی و منحصر به فرد بودن خواص کفپوش اپوکسی که با تغییر در فرمول شیمیایی و نسبت های اختلاط اجزای آن به دست می آید، امروزه استفاده از آن در صنایع به عنوان کفپوش روز به روز بیشتر شده است. انواع کفپوش اپوکسی تولیدی بشرح زیر می باشند و هرکدام از آنها مزایای ویژه ای را به همراه دارند:
۱- کفپوش اپوکسی ساده (معمولی)
۲- کفپوش اپوکسی نووالاک (نوولاک) – مقاوم در برابر مواد شیمیایی، ضد اسید
۳- کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک (مقاوم در برابر جریان الکتریکی)
۴- کفپوش اپوکسی آنتی داست (ضد گرد و غبار)
۵- کفپوش اپوکسی سه بعدی (تزئینی و دکوراتیو)

اطلاعات بیشتر

پلی یوریا

پلی یوریا در یک تعریف کلی و مهندسی، یک ماده الاستومری دو جزئی و ۱۰۰% بدون حلال و ۱۰۰% جامد است که براثر واکنش و ترکیب یک جزء شیمیایی به نام ایزوسیانات Isocyanate که مایعی چسبناک و تیره می باشد با رزین پلی آمین Polyamine بعنوان جزء دوم بدست می آید. واکنش بین دوجزء پلی یوریا در عرض چند ثانیه و سریع انجام می شود و باعث می شود محصول نهایی که به صورت جامد است بسیار چسبناک باشد.

اطلاعات بیشتر

آشنایی با انواع کفپوش های اپوکسی

شیدارک کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک: کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک یا اکترواستاتیک (مقاوم در برابر جریان الکتریکی- ESD) یکی از محصولات اپوکسی با کاربرد خاص در مواجهه با جریان الکتریسیته می باشد. تخلیه جریان الکترواستاتیک یک مساله چالش برانگیزی است که کارخانه های تولیدی مرتبط با جریان الکتریکی  با آن مواجه هستند. مطالعه بیشتر …

کفپوش نووالاک: اپوکسی نووالاک (اپوکسی نوولاک) یک سیستم دوجزئی و ۱۰۰% جامد است که دو جزء در ترکیب باهم واکنش می دهند و یک پوشش بادوام برای کف ایجاد می کنند و این محصول بعنوان یک محافظ بسیار خوب برای سطوح بتنی که در معرض مواد شیمیایی قراردارند معرفی شده است. مطالعه بیشتر …

کفپوش اپوکسی سه بعدی: کفپوش اپوکسی سه بعدی بعنوان کفپوش تزئینی و دکوراتیو برای اجرا در کف فضاهای ساختمانی مطرح است. طی سالهای اخیر اجرای کفپوش اپوکسی سه بعدی با رشد چشمگیری مواجه بوده است و از آن در مغازه ها، فروشگاهها و منازل مسکونی استفاده می شود. اپوکسی سه بعدی کفپوش تجملی و خیال انگیز دنیای کفپوشها می باشد. مطالعه بیشتر …

 

مجلات تخصصی کفپوش اپوکسی

اگر نیاز به دانلود نشریات و مدارک فنی تخصصی در حوزه کفپوش اپوکسی هستید پیشنهاد ما این است حتما به صفحه مجلات کفپوش اپوکسی سر بزنید.

صفحه مجلات
مجله اپوکسی شیدارک
مجله اپوکسی

مجله الکترونیکی کفپوش اپوکسی

برای اطلاع بیشتر می توانید کتاب آشنایی با کفپوش های اپوکسی که در مجموعه شیدارک تهیه و تدوین شده است را دانلود نمایید.