کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی

کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی ؟ آیا این کفپوشها با هم تفاوت دارند؟ این سوال و ابهامی است که برای بسیاری از کسانی که به دنبال انتخاب کفپوش وینیل (کفپوش pvc) هستند پیش آمده است.

اگر شما هم در جستجوی کفپوشهای وینیلی، با فروشنده های مختلف صحبت کرده اید حتما با این موضوع روبرو شده اید که، بعضی از فروشنده ها کفپوش خود را کفپوش pvc  می نامند و بعضی دیگر از کفپوش وینیل صحبت می کنند. اما واقعا دلیل این سردرگمی چیست و آیا این نامها برای دو نوع مختلف از کفپوشها به کار می روند؟ آیا این کفپوشها با هم تفاوت دارند؟

کفپوش وینیل یا pvc-شیدارک

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا کفپوش وینیل یا pvc را بشناسیم.

pvc مخفف شده کلمه polyvinyl chloride (پلی وینیل کلراید) است. pvc محصولی پلیمری است که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد.فراوانی و تنوع محصولات ساخته شده از این پلیمر به اندازه ای است که ما تقریبا هر روز با این محصولات سروکار داریم.از pvc یا ترکیبات آن در انواع چسبها و روکشها و لوله ها،پارچه ها، محصولات ساختمانی و … استفاده شده است.

کفپوشهای وینیلی کفپوشهایی با ساختار چند لایه هستند که در ابعاد و طرحهای مختلف و متنوع تولید می شوند. در کفپوشهای وینیلی لایه ای که ساختار اصلی را تشکیل می دهد از جنس pvc می باشد که توسط یک لایه طرحدار پرینت شده، پوشش داده شده است یا توسط رنگدانه های مختلف رنگ شده است.

برای آشنایی بیشتر با ساختار چند لایه کفپوش وینیل مقاله “کفپوش وینیل از چه لایه هایی تشکیل شده است” را مطالعه نمایید.

کفپوش وینیلی یا کفپوش pvc-شیدارک

برای آشنایی بیشتر با انواع کفپوش وینیلی مقاله “انواع کفپوش وینیلی” را مطالعه نمایید.

کلمه وینیل، خود بخشی از کلمه ” پلی وینیل کلراید” است که برای نامگذاری کفپوشهای وینیلی مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه در دنیا اصطلاح کفپوش وینیلی برای این نوع از کفپوش (کفپوشهای pvc) اصطلاحی شایعتر است اما در ایران از عبارت کفپوش PVC بسیار استفاده می شود. دلیل این نامگذاری نیز وجود یک لایه از “پی وی سی” در این کفپوشهاست. ( در ایران و سایر نقاط جهان این نام بیشتر برای کفپوشهای وینیلی رولی بکار می رود)

مطالعه مقاله بیشتر
کفپوش وینیل از چه لایه هایی تشکیل شده است؟
کفپوش وینیل یا pvc - شیدارک
کفپوشهای وینیل بصورت رول
کفپوش وینیل یا pvc - شیدارک
کفپوشهای ضد لغزش وینیل رولی
برای آشنایی بیشتر با کفپوش های وینیل مقاله “کفپوش وینیل چیست” را مطالعه نمایید.

در انتها یاداور می شویم که، کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی در حقیقت دو نام برای یک محصول هستند و این محصولات تفاوتی با یکدیگر ندارند.

مطالب زیر را از دست ندهید

ویژگی های کفپوش وینیلی

ویژگی های کفپوش وینیلی کفپوش های وینیلی یا PVC ، کفپوشی هایی مصنوعی هستندکه از محصولات پلیمری تولید شده و دامنه استفاده و کاربرد بسیار بالا و فراوانی دارند. مجموعه [...]

کفپوش وینیل از چه لایه هایی تشکیل شده است؟

لایه های کفپوش وینیل کفپوش وینیل کفپوشی منعطف است که ساختاری لایه لایه دارد. لایه های کفپوش وینیل در فرآیند ساخت کفپوش وینیل روی یکدیگر قرار گرفته، فشرده شده، کاملا [...]

کفپوش وینیل لاکچری یا LVF

کفپوش وینیلی لاکچری یا LVF کفپوش وینیل لاکچری یا (LVF (Luxury  Vinyl  Flooring نوعی کفپوش وینلی است با ظاهری بسیار شبیه به سنگ ، چوب، سرامیک و … که علاوه بر [...]

کفپوش pvc بیمارستان

کفپوش pvc بیمارستان کفپوش pvc بیمارستان ( یا کفپوش وینیلی بیمارستان ) از مرسوم ترین و رایج ترین کفپوشهای مورد استفاده در بیمارستانهاست. ویژگی های مختلف و قابلیت های این [...]

بانک مقالات کفپوش وینیلی
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4,80 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error:
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟