کفپوش وینیلی لاکچری یا LVF

کفپوش وینیل لاکچری یا (LVF (Luxury  Vinyl  Flooring نوعی کفپوش وینلی است با ظاهری بسیار شبیه به سنگ ، چوب، سرامیک و … که علاوه بر داشتن یک  تصویر ظاهری کاملا مشابه و بسیار با کیفیت از متریالهای یاد شده، از نظر بافت و ناهمواری و سایر مشخصات ظاهری نیز کاملا مشابه متریال اصلی می باشد. به عنوان مثال کفپوش های وینیلی لاکچری با ظاهر چوب ، نه فقط از نظر رنگ و طرح با چوب شباهت دارند، بلکه با شبیه سازی گره ها و بافت سطح چوب ، همان حس چوب را زیر پاها ایجاد می کنند، تا جایی که براحتی اشخاص را در تشخیص نوع متریال دچار اشتباه خواهند کرد.

حدود ۴۰ سال از ابداع کفپوش وینیلی لاکچری می گذرد و در این ۴۰ سال این کفپوشها تنوع بسیار و توسعه فراوانی یافته اند. کفپوش وینیلی لاکچری دارای تنوعی بی نظیر در طرح، ابعاد و اندازه ها بوده و از نظر ظاهر نیز طرحهایی از چرم تا سنگ طبیعی،چوب و … را پوشش می دهد. تنوع بالای طرح و رنگ و ابعاد و مشخصات فنی این کفپوش ، سبب شده که کفپوش وینیل لاکچری به عنوان کفپوشی همه کاره مطرح باشد. کفپوشی که می توان ان را در موزه ها و مناطق با ترافیک عبوری بالا تا آشپزخانه ها و زیر زمینها نصب نمود.

شیدارک در این مطلب شما را با کفپوش وینیلی لاکچری به عنوان یکی از انواع کفپوشهای وینیلی آشنا خواهد کرد. برای مطالعه بیشتر درباره کفپوشهای وینیلی و انواع آنها می توانید مقالات “کفپوش وینیلی چیست” و “انواع کفپوشهای وینیلی” را مطالعه نمایید.

کفپوش وینیل لاکچری

کفپوش وینیلی لاکچری طرح سنگ

کفپوش وینیلی لاکچری طرح چوب

ساختار کفپوش وینیلی لاکچری

کفپوشهای وینیل لاکچری هم مانند سایر کفپوشهای وینیلی ساختاری چند لایه دارند. اما آنچه کفپوشهای لوکس وینیلی را از نظر ساختاری با سایر کفپوشهای وینیلی متفاوت می کند یکی کیفیت لایه طرحدار یا لایه پرینت شده است که در اینجا کیفیت بسیار بالاتری دارد و دیگری نیز وجود بافت در تصاویر برای ایجاد حسی کاملا واقعی در کفپوش است. برای مطالعه بیشتر در مورد لایه بندی کفپوشهای وینیلی می توانید مقاله “لایه بندی کفپوش وینیلی” را مطالعه نمایید.

دوام طرح و بافت (texture) کفپوش وینیلی لاکچری

یکی از نگرانی های مصرف کنندگان درباره کفپوشهای وینیلی لاکچری دوام طرح و بافت این کفپوشهاست. در کفپوشهای وینیل لاکچری ، یک لایه محافظ که عموما از جنس PU (پلی یورتان ) می باشد به خوبی از لایه های زیرین در برابر خط و خش و سایر آسیبها محافظت می کند  و تضمین کننده مقاومت این کفپوشها نسبت به خراشهای سطحی است. وجود این لایه پلی یورتان و همچنین لایه مرکزی فشرده شده در کفپوشهای وینیلی لاکچری این کفپوش را در رده کفپوشهای بسیار با دوام قرار می دهد.

کفپوش وینیلی لاکچری و پارکت لمینت

یکی از سوالهایی که در ذهن بسیاری از مخاطبین وجود این است که آیا کفپوش وینیلی لاکچری همان کفپوش لمینت است؟ دلیل این اشتباه و تصور غلط به ساختار چند لایه و اصطلاحا ساختار کامپوزیتی این کفپوشها بر می گردد. گرچه کفپوشهای وینیل (وینیل معمولی و ونیل لاکچری ) نیز مانند پارکت لمینت کفپوشهایی چند لایه هستند و لی هرگز این دو کفپوش یکی نیستند. کفپوش وینیلی کفپوشی با لایه مرکزی از جنس pvc  می باشد که به همین دلیل کفپوشهای وینیل را با نام کفپوش pvc نیز در بازار می شناسند، ولی کفپوشهای پارکت لمینت ساختاری چوبی دارند و لایه هسته مرکزی در همه کفپوشهای پارکت لمینت از چوبهای فشرده شده مانند hdf , hpl و … می باشد.

مطالعه مقاله بیشتر
کفپوش pvc بیمارستان

برای مطالعه بیشتر، “شیدارک” مطالعه مقاله های “مقایسه کفپوش pvc  و پارکت لمینت” و “کفپوش وینیل یا کفپوش pvc” را به شما پیشنهاد می کند.

مقاومت در برابر آب

یکی از مهمترین ویژگی های کفپوش وینیلی لاکچری یا LVF مقاومت این کفپوش نسبت به آب و رطوبت است. البته این ویژگی (مقاومت در برابر رطوبت) شامل همه انواع کفپوشهای وینیلی می شود. به همین دلیل کفپوش های وینیل و کفپوشهای وینیلی لاکچری، کفپوش های مناسب برای استفاده در مناطقی که آب و هوای مرطوب دارند و نیز استفاده در فضاهای مرطوب مانند آشپزخانه ها و حمام ها و … می باشند. (در صورت استفاده از کفپوش وینیل در حمام حتما به مقاومت این کفپوشها نسبت به لغزندگی توجه کنید) کفپوشهای وینیلی لاکچری علاوه بر اینکه نسبت به رطوبت مقاوم هستند می توانند یک لایه کاملا ضد آب نیز ایجاد کنند و به شرط اجرای صحیح براحتی می توانند مانند یک عایق رطوبتی عمل کنند.

نگهداری از کفپوشهای وینیلی لاکچری

نگهداری آسان و راحت از مهمترین ویژگی های کفپوش وینیلی لاکچری است. این کفپوش ها را به راحتی می توان شستشو نموده و گرد و خاک را از روی آنها تمیز نمود. علاوه بر اینها وجود یک لایه محافظ روی سطح این کفپوش ، کفپوش وینیلی لاکچری را نسبت به خط و خش مقاوم می کند و از طرفی تمیز کاری از این کفپوش را به امری بسیار آسان تبدیل نموده است. از دیگر نکات جالب در مورد کفپوشهای لاکچری وینیلی عدم نیاز به استفاده از واکس و لاک و … برای مراقبت و نکهداری از این کفپوشهاست.

با وجود لایه مقاوم نسبت به خشپذیری روی سطح کفپوش وینیلی لاکچری، این کفپوش برای استفاده در فضاهایی است که در آنها از حیوانات خانگی نگهداری می کنند، کفپوشی کاملا مناسب  و توجیه پذیر است.

کفپوش وینیلی لاکچری، کفپوشی مناسب برای خانه

کفپوشهای وینیلی لاکچری برای استفاده در همه محیطها گزینه های فراوانی را به شما ارائه کرده و در عین حال گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در خانه و فضاهای مسکونی هستند. تنوع بالای طرح و رنگ، تمیزکاری آسان، و دوام بالا همگی از عواملی هستند که این کفپوش را به گزینه ای مناسب برای استفاده در فضاهای مسکونی تبدیل می کنند.

مطالب زیر را از دست ندهید

ویژگی های کفپوش وینیلی

ویژگی های کفپوش وینیلی کفپوش های وینیلی یا PVC ، کفپوشی هایی مصنوعی هستندکه از محصولات پلیمری تولید شده و دامنه استفاده و کاربرد بسیار بالا و فراوانی دارند. مجموعه [...]

کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی؟

کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی کفپوش pvc یا کفپوش وینیلی ؟ آیا این کفپوشها با هم تفاوت دارند؟ این سوال و ابهامی است که برای بسیاری از کسانی که به [...]

انواع کفپوش وینیلی

انواع کفپوش وینیلی کفپوشهای وینیلی یا بر اساس ویژگی های ظاهری و یا ویژگی های فنی دسته بندی های متفاوت و گوناگونی دارند. این ویژگی ها بر کارایی، ابعاد و [...]

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی وقتی قرار است برای کفپوش خانه یا دفتر کارتان از کفپوش وینیلی یا پارکت لمینت استفاده کنید با این سوال روبرو خواهید شد [...]

بانک مقالات کفپوش وینیلی
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب3,50 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error:
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟