1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4٫00 می باشد.)
Loading...

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

وقتی قرار است برای کفپوش خانه یا دفتر کارتان از کفپوش وینیلی یا پارکت لمینت استفاده کنید با این سوال روبرو خواهید شد که کدام نوع کفپوش لمینت برای استفاده مورد نظر شما مناسب تر است؟ تنوع بالای محصولات و مشخصات فنی ارائه شده در مورد آنها، قطعا انتخاب را برای شما سخت خواهد کرد. شیدارک در این مقاله شما را با مفهومی آشنا خواهد کرد که انتخاب کفپوش پارکت لمینت یا کفپوش وینیلی مناسب را به امری بسیار آسانتر تبدیل می نماید.

برای شناخت بیشتر کفپوش وینیلی و پارکت لمینت می توانید مقالات “کفپوش لمینت” و آشنایی با کفپوش وینیلی را مطالعه نمایید.

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

یکی از علائم و مشخصاتی که روی جعبه ها و یا در برگه مشخصات فنی، پارکت لمینت و کفپوشهای وینیلی درج شده است، کد AC است. این کد به شما برای انتخاب بهینه بسیار کمک خواهد کرد. اما سوال اصلی این است که کدام کد برای کفپوش فضای مورد نظر ما مناسب است؟ در ادامه شما را با مفاهیم کد یا کلاس AC آشنا خواهیم کرد.

درجه بندی AC Rating کفپوشها

کلاس بندی و دسته بندی AC Rating یا Abrasion Rating Class که برای دسته بندی کفپوشهای وینیل و کفپوشهای پارکت لمینت مورد استفاده قرار می گیرد، مشخصا نشان دهنده میزان مقاومت کفپوش نسبت به خشپذیری می باشد. از آنجا که میزان مقاومت یک کفپوش نسبت به خشپذیری ارتیاط مستقیم با نحوه استفاده از کفپوش دارد.درج این کد روی محصولات نشان دهنده این است که کفپوش مورد نظر مجموعه ای از آزمایشها را با موفقیت گذرانده و با توجه به نتیجه حاصل از این آزمایشها برای استفاده در فضایی خاص، مناسب تشخیص داده شده است.

در تقسیم بندی AC Rating  فضاها به دو گروه کلی فضاهای مسکونی و فضاهای تجاری اداری تقسیم می شوند. هر کدام از گروها نیز با توجه به ترافیک عبوری به ۳ گروه دیگر تقسیم می شوند. این تقسیم بندی و کلاس بندی که به صورتی گرافیکی (پیکتوگرام) نیز نمایش داده شده و مورد استفاده قرار می گیرد، در جدول زیر نشان داده شده است.

اداری و تجاری (COMMERICAL)

مصرف خانگی (DOMESTIC)

زیاد

معمولیمحدودزیادمعمولیمحدود

میزان ترافیک عبوری

۳۳۳۲۳۱۲۳۲۲۲۱

کلاس (رده)

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

مطابق این درجه بندی ، پس از تقسیم بندی فضاها در ۶ گروه، با توجه به میزان مقاومت لازم کفپوش یک کد AC Rating برای هر فضا تعریف شده است که روی کفپوشهایی که آزمایشهای استاندارد را با موفقیت گذرانده اند قید می شود. این کدها که در جدول زیر نیز آمده اند به راحتی شما را برای استفاده یاری می دهند.

کفپوش حمام - 5 انتخاب خوب برای کف حمام و سرویس
مطالعه مقاله بیشتر

برای آشنایی با ساختار و لایه بندی کفپوشهای وینیلی و پارکت لمینت می توانید مقالات “ساختار و لایه بندی کفپوش لمینت “ و “لایه بندی کفپوش وینیلی” را مطالعه نمایید.

برای مطالعه استانداردها و مشخصات فنی کفپوشهای پارکت لمینت می توانید مقاله ” مشخصات و استانداردهای پارکت لمینت” را مطالعه نمایید.

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

در پایان جدول کاملی که شامل انواع درجه بندی رده مقاومت کفپوشهای وینیلی و پارکت لمینت ، همراه با فضای قابل استفاده و تصویر گرافیکی (پیکتوگرام) مورد استفاده برای هر کد می باشد، جهت آشنایی بیشتر ارائه شده است.

فضای پیشنهادی جهت استفاده

تصویر گرافیکی کد ACکد AC

کفپوش وینیل یا پارکت لمینت مناسب جهت استفاده در فضاهای مسکونی با رفت و آمد بسیار کم. مانند اتاق خواب مهمان

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلیAC1

کفپوش وینیل یا پارکت لمینت مناسب جهت استفاده در فضاهای مسکونی با رفت و آمد معمولی. مانند اتاق ناهار خوری یا نشیمن

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

AC2

کفپوش وینیل یا پارکت لمینت مناسب جهت استفاده در فضاهای مسکونی با رفت و آمد زیاد. مناسب برای استفاده در همه فضاهای خانه

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

AC3

کفپوش وینیل یا پارکت لمینت مناسب جهت استفاده در فضاهای تجاری و اداری با رفت و آمد بسیار کم. مانند اتاق خواب هتل یا دفتر کار خصوصیدرجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

AC3

کفپوش وینیل یا پارکت لمینت مناسب جهت استفاده در فضاهای تجاری و اداری با رفت و آمد معمولی. مانند کافی شاپ ها، بوتیک ها و فروشگاههای کوچکدرجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

AC4

کفپوش وینیل یا پارکت لمینت مناسب جهت استفاده در فضاهای تجاری و اداری با رفت و آمد بسیار زیاد. مانند فروشگاههای بسیار بزرگ، ساختمانهای عمومی  و دفاتر بزرگ

درجه بندی پارکت لمینت و کفپوش وینیلی

AC5

و

AC6

جدول رده بندی کفپوشهای وینیلی و پارکت لمینت و فضای پیشنهادی با توجه به رده مقاومتی این کفپوشها

 

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4٫00 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error: