۷ دلیل برای انتخاب کفپوش لمینت

کفپوش لمینت یا پارکت لمینت ، کفپوشی است که در پروژه های بازسازی و نوسازی که امروزه از رونق فراوانی نیز برخوردار است مورد استقبال فراوان قرار گرفته است. این استقبال فقط به دلیل قیمت مناسب این کفپوش ها نیست، بلکه دلایل دیگری نیز در در این امر دخالت دارند. که از آن جمله می توان به سرعت بالا در اجرا، راحتی نصب و امکان باز نصب و …. اشاره نمود.

شیدارک در این مقاله به ۷ ویژگی مهم در انتخاب کفپوش لمینت که این کفپوش را به گزینه ای مناسب برای کفپوش خانه شما تبدیل می کند اشاره خواهد کرد. در ادامه  این ۷ دلیل را بررسی خواهیم کرد.

برای آشنایی بیشتر با کفپوش لمینت یا پارکت لمینت می توانید مقالات “پارکت لمینت چیست؟” و “ساختار و لایه بندی لمینت” را نیز مطالعه نمایید.

۱- نصب بسیار سریع (سریعترین نصب در میان کفپوشها)

پارکت لمینت - شیدارک

اولین ویژگی مهمی که انتخاب کفپوش لمینت را به انتخابی خوب تبدیل می کند، این است که کفپوش لمینت با سرعت بالایی نصب می شود. شما می توانید در طی یک روز، یک اتاق را کاملا توسط این کفپوش، فرش کنید. این کفپوش مانند قطعات پازل  به صورت حصیر چین نصب می شود. کفپوش لمینت را می توان بدون نیاز به چسب نصب کرد، عدم استفاده از چسب سبب می شود که شما درگیر کارهایی مانند تمیز کاری و نظافت پس از اجرای کفپوش نشوید نکته دیگر در مورد نصب سریع این کفپوش به برش پروفیلهای پارکت لمینت مربوط می شود. برش پروفیلهای پارکت لمینت در هنگام نصب بسیار آسان است و براحتی با اره های دستی و حتی کاتر نیز قابل انجام است.

۲– نصب بسیار آسان پارکت لمینت

پارکت لمینت - شیدارک

کفپوش لمینت مانند کفپوشهای وینیلی علاوه بر اینکه سرعت نصب بالایی دارد، روش نصب بسیار ساده ای نیز دارد.با توجه به اینکه کفپوش لمینت، نازک و انعطاف پذیر است، زیر سازی لازم برای نصب این کفپوش باید کاملا صاف و مسطح و تمیز باشد. اگر زیر سازی اجرا شده (زیر سازی موجود) برای این کفپوش آماده باشد، شما براحتی می توانید کفپوش لمینت اتاق یا خانه خودتان را نصب کرده یا تعویض کنید. پروفیلهای پارکت لمینت به وسیله سیستم کلیک (کام و زبانه) در یکدیگر چفت و بست شده و نصب می شوند.اگر کفپوش لمینت خوب و صحیح (محکم) نصب شده باشد، سطحی صاف و بی عیب و نقص را ایجاد می کند و شما هیچ بند یا درزی بین پروفیلهای لمینت مشاهده نخواهید کرد.

 روش نصب پارکت لمینت با استفاده از سیستم کام و زبانه یا کلیک

شما می توانید کفپوش لمینت را در زیر زمین نیز نصب کنید. گرچه کفپوش لمینت نصب به رطوبت (رطوبت صعودی) حساس است، اما شما می توانید در صورت قرار دادن یک لایه بخار بند زیر کفپوش، لمینت را در زیر زمین نیز نصب کنید.

  • از کفپوش لمینت در فضاهایی که رطوبت بالایی دارند، مانند حمام و توالت استفاده نکنید.

استفاده از لایه بخار بند یا فوم در زیر کفپوش لمینت

۳- به آسانی و به سرعت می توان کفپوش لمینت را از سطح جمع کرد

سومین ویژگی که سبب انتخاب کفپوش لمینت از میان سایر کفپوشها می شود امکان باز نصب (نصب مجدد) این کفپوش است.کفپوش لمینت همانطور که به آسانی نصب می شود، به آسانی نیز قابل جمع آوری و تعویض است. با توجه به اینکه این کفپوشها را می توان بصورت شناور نیز اجرا کرد (floating floor) و نیازی به استفاده از چسب در هنگام نیست و در نتیجه این کفپوشها به سطح زیرین خود متصل نیستند. به همین دلیل می توان این کفپوش را از کف یک فضا جمع کرد و در فضایی دیگر مجددا باز نصب نمود.

۴-کفپوش لمینت ، کفپوشی با دوام

گرچه گاهی باور عمومی این است که کفپوش لمینت دوام بالایی ندارد، اما واقعیت این نیست. کفپوشهای لمینت در صورت داشتن استانداردها و گواهی نامه های فنی دوام بالایی دارند و در برابر رفت و آمد زیاد و حتی در مکانهای عمومی و پر رفت و آمد نیز عملکردی بسیار مناسب دارند.

پارکت لمینت - شیدارک

از آنجا که هسته مرکزی کفپوش لمینت از شیتهای فشرده چوبی با دانسیته بالا (HPL,HDF) ساخته شده است، در صورت افتادن اجسام روی این کفپوش، بازگشت اجسام روی این کفپوش به نسبت سنگ و سرامیک بسیار بیشتر است. به عنوان مثال اگر یک لیوان شیشه ای روی کفپوش لمینت سقوط کند به احتمال فراوان اتفاق خاصی نخواهد افتاد، ولی اگر کفپوش شما سنگ یا سرامیک باشد شما باید برای جمع کردن خورده ها و تکه های شیشه کلی وقت بگذارید. پارکتهای تمام چوب اگرچه سطحی بسیار زیبا دارند ولی نسبت به کفپوش لمینت ثبات ابعادی بسیار کمتری دارند و مشکلات خاص خود را دارند.سنگ طبیعی و سرامیک می توانند ترک بخورند و بشکنند.پارکت چوب مهندسی شده گرجه نسبت به پارکتهای تمام چوب، ثبات ابعادی بیشتری دارد ولی صرفا لایه نازکی از چوب برای پوشش لایه های دیگر دارد. اما لایه نازک و شفاف محافظ لمینت نسبت به خراش بسیار مقاوم است.

برای آشنایی بیشتر با لایه بندی کفپوش لمینت یا پارکت لمینت می توانید مقاله “ساختار و لایه بندی لمینت” را مطالعه نمایید.

۵-نگهداری آسان و تمیز کاری راحت کفپوشهای لمینت

نگهداری از کفپوش لمینت بسیار آسان است . وجود لایه محافظ روی سطح پروفیلهای لمینت سبب می شود که مقاومت این کفپوش نسبت به لکه پذیری بالا بوده و در عین حال لکه ها به راحتی از روی این کفپوش تمیز شوند. بهترین روش تمیز کردن کفپوش لمینت استفاده از یک دستمال (پارچه) مرطوب است. برای تمیز کردن لمینت استفاده از آب توصیه نمی شود زیرا می تواند از منافذ ریز بین پروفیلها نفوذ کرده و به لمینت آسیب برساند. البته در موارد خاص حتما باید به دستورالعملهای شرکت سازنده مراجعه کرد.

۶- کفپوش لمینت ،تنوع در طرح و رنگ

یکی از مهمترین مزایا و ویژگی های پارکت لمینت تنوع بالای طرح و رنگ این کفپوشهاست. پارکت لمینت علاوه بر طرحهای شبه چوب در طرحها و رنگهای فانتزی و خاص دیگری نیز تولید می شوند و به طراحان و معماران گزینه های فراوانی برای انتخاب ارائه می کنند.

پارکت لمینت - شیدارک

کفپوش لمینت با طرح چوب کاج

پارکت لمینت - شیدارک

کفپوش لمینت با طرح پارکت کهنه شده

کفپوش لمینت با طرح چوب الوارهای رنگی و نوشته دار

۷- کفپوش لمینت ،کفپوشی با تکنولوژی در حال پیشرفت

در سالهای اخیر تولیدکنندگان پارکت لمینت در حال پیشرفت هستند. مخصوصا در خصوص ویژگی های ظاهری و نوع بافت ،کفپوشهای لمینت بسیار پیشرفت کرده و متنوع شده اند. تولیدکنندگان با بهبود شرایط تولید خود، کفپوشهای تولید می کنند که از نظر ظاهر بشدت واقعی و طبیعی به نظر می رسند.کفپشوهای لمینت علاوه بر اینکه از نظر طرح و رنگ کاملا به چوب شبیه هستند، از نظر بافت و گره های سطح چوب نیز بسیار به چوب شبیه شده اند و حسی که از راه رفتن روی کفپوش لمینت در پاها ایجاد می شود همان حس راه رفتن روی چوب است.

علاوه بر اینها، تولید کنندگان سعی در افزایش تنوع ابعادی محصولات خود دارند و کفپوشهای لمینت در ابعاد مختلف در حال تولید و  قابل دستیابی هستند.

 

مطالعه مقاله بیشتر
کفپوش حمام - 5 انتخاب خوب برای کف حمام و سرویس

مطالب زیر را از دست ندهید

نصب کفپوش لمینت در ۶ گام

نصب کفپوش لمینت در ۶ گام شیدارک در مقاله “نحوه نصب کفپوش پارکت لمینت” بصورت مفصل روش اجرا و نصب کفپوش لمینت را شرح داده و در این مطلب نگاهی [...]

مراحل نصب پارکت لمینت

مراحل نصب پارکت لمینت کفپوش لمینت یکی از پرکاربرد ترین کفپوشهایی است که امروزه با توجه به رونق پروژه های بازسازی مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع طرح و رنگ [...]

ساختار و لایه بندی کفپوش لمینت

ساختار و لایه بندی کفپوش لمینت(پارکت لمینت) کفپوش لمینت (پارکت لمینت) از کفپوشهایی است که این روزها مورد استقبال واقع شده و تمایل برای استفاده از آن در حال افزایش [...]

۹ اشتباه رایج در مورد پارکت لمینت کف

۹ اشتباه رایج در مورد پارکت لمینت پارکت لمینت کفپوشی زیبا و پرطرفدار است که ظاهری شبیه به پارکتهای چوبی دارد و به همین دلیل مورد استقبال استفاده کنندگان قرار [...]

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4,60 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error:
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟