نصب کفپوش لمینت در ۶ گام

شیدارک در مقاله “نحوه نصب کفپوش پارکت لمینت” بصورت مفصل روش اجرا و نصب کفپوش لمینت را شرح داده و در این مطلب نگاهی گذرا و تیتروار به نحوه نصب کفپوش پارکت لمینت خواهد داشت و سعی نموده تا شما را با مراحل نصب پارکت لمینت آشنا نماید.

کفپوش لمینت یا پارکت لمینت کفپوشی است که تنوع بالا در رنگ و طرح را همراه دوام بالا در کنار یکدیگر قرار داده است. پارکت لمینت در کنار ارائه طرحهایی که بسیار به کفپوشهای چوبی و پارکتهای چوبی شبیه است و برای همه ما الگو وطرحی آشنا به شمار می آید، در طرحهایی مانند کفپوشهای سنگی و یا طرحهایی فانتزی و گاها بسیار آوانگارد و خلاقانه نیز تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد.پارکت لمینت با توجه به ویژگی های فنی و نیز تنوع بالایی که در قابلیت های فنی دارد می توان در فضاها و محیطهایی مختلف نصب نمود. کفپوش لمینت را می توان در یک اتاق نشیمن در خانه ای آرام و کم رفت و آمد تا فروشگاهی شلوغ و پر ازدحام و یا هتلی لوکس مورد استفاده قرار داد.

برای مطالعه بیشتر در مورد کفپوش لمینت می توانید مقالات “پارکت لمینت چیست” و “ساختار کفپوش لمینت” را مطالعه نمایید.

گام نخست : انتخاب کفپوش

کفپوش لمینت مناسب با طرح و کاربری فضای مورد نظر را انتخاب کنید. این اولین قدم برای شروع کار است. برای انتخاب پارکت لمینت مناسب برای یک فضا ۲ نکته مهم را باید در نظر داشته باشید. نکته اول به طرح و رنگ پارکت لمینت مربوط می شود که کاملا با سلیقه شما و یا طراح و معمار فضا باید هماهنگی داشته باشد.نکته دوم اما به مشخصات فنی پارکت لمینت اشاره دارد و در انتخاب شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. پارکت لمینت برای فضاهای مختلف و با توجه به کاربری های مختلف در درجه بندی های مختلفی از نظر میزان مقاومت به سایش و … تولید می شود. میزان مقاومت پارکت لمینت و یا فضایی که این کفپوش برای استفاده در آن تولید شده است توسط یک کد مشخص گردیده است که اصطلاحا آن را AC RATING می نماند و توسط تصاویر و پیکتوگرامهای مشخصی نمایش داده می شود.

برای مطالعه بیشتر در خصوص درجه بندی کفپوش لمینت و مشخصات فنی این کفپوش ،می توانید مقالات “درجه بندی کفپوش پارکت لمینت” و “استانداردها و مشخصات فنی کفپوش لمینت” را مطالعه نمایید.

گام دوم : تمیز کاری کف و برداشتن موانع

نصب کفپوش لمینت - شیدارک

فضای مورد نظر برای نصب کفپوش لمینت ،باید کاملا تمیز شده و قبل از نصب کفپوش در صورت امکان توسط یک جارو برقی تمام گرد و خاکهای موجود باید پاک شوند. قبل از نصب پارکت لمینت، کف موجود را از نظر رطوبت کنترل کنید و مواظب باشید که هیچ گونه رطوبتی نباید در زیر کفپوشها وجود داشته باشد.

همچنین بیاد داشته باشید که نور کافی برای انجام کار و نصب پارکت لمینت را تامین کنید. وجود نور کافی علاوه بر اینکه برای نصب کفپوش لمینت لازم است، به شما کمک می کند تا خیلی زود ایرادات را دیده و بتوانید آنها را رفع نمایید.

گام سوم :  بررسی کف موجود

نصب کفپوش لمینت - شیدارک

کف موجود در فضای مورد نظر را از نظر پستی و بلندی و ناهمواری کاملا بررسی کنید. در صورتی که کفپوش پارکت لمینت را روی بستری موزاییکی و یا سرامیک نصب می کنید احتمالا با مشکلی روبرو نخواهید بود. ولی در صورتی که قرار است کفپوش را روی بستر و زیرکار بتنی نصب کنید حتما آن را توسط شمشه و تراز بررسی کنید و ناهمواری ها را رفع کرده و سپس پارکت لمینت را نصب کنید.

گام چهارم: نصب زیر لایه ها یا لایه بخار بند 

برای محافظت از پارکت لمینت در برابر رطوبت باید زیر لایه ها که عموما از جنس فوم پلی یورتان هستند استفاده نمایید. نصب و اجرای این فوم به چند دلیل اهمیت دارد. اول آنکه این فوم، پارکت لمینت را در برابر رطوبت محافظت می کند. توجه داشته باشید که سطح رویه و نهایی پارکت لمینت نسبت به رطوبت مقاوم است ولی پشت این کفپوشها در برابر رطوبت امکان آسیب دارد. دومین نکته مهم که نصب زیر لایه را به امری ضروری بدل می کند این است که، فوم در نقش عایق صوت و همچنین عایق حرارتی عمل کرده و علاوه بر جلوگیری از انتقال صدا، باعث می شود که پرت انرژی نیز بسیار کاهش پیدا کند.

برای مطالعه بیشتر در مورد ویژگی های کفپوش لمینت می توانید مقاله “۷ ویژگی پارکت لمینت” را مطالعه نمایید.

گام پنجم : قبل از نصب کفپوش لمینت ،آنها را با فضای خانه همدما کنید

نصب کفپوش لمینت - شیدارک

این نکته بسیار ساده است ولی در عین حال اهمیتی حیاتی در نصب کفپوش لمینت دارد و لازم است که حتما قبل از شروع نصب، پارکت لمینت ها را با فضای خانه و محل نصب همدما کنید. برای انجام اینکار لازم است که کفپوش پارکت لمینت حداقل ۲ روز یا ۴۸ ساعت قبل از نصب در محیط نصب قرار گرفته تا کاملا با محیط همدما شود. برای انجام اینکار بهتر است که کفپوشها را از جعبه خارج کنید.

اهمیت همدمایی کفپوش پارکت لمینت با دمای محل نصب، به دلیل کنترل انقباض و انبساط اولیه کفپوشها می باشد و در صورت عدم رعایت این موضوع احتمال ایجاد تورم، پیچیدگی و یا ترک خوردگی در کفپوشها افزایش می یابد.

گام ششم : نصب کفپوش لمینت

نصب کفپوش لمینت

برای نصب کفپوش لمینت ،کار را با فاصله گرفتن از یکی از دیوارها شروع کنید.برای کنترل این فاصله و یکسان بودن آن بهتر است از قطعات چوب با ضخامت یکسان استفاده کنید. یک ردیف را تا انتها نصب کرده و سپس نصب ردیف بعدی را شروع کنید. دقت کنید حتما باید کفپوشها هم بصورت طولی و هم بصورت عرضی در یکدیگر بخوبی چفت شده یا اصطلاحا کلیک شوند. برای نصب صحیح و اطمینان از چفت شدن پارکتهای یک ردیف در ردیف کناری، می توانید با ضربه زدن توسط یک قطعه چوب از انجام کار مطمئن شوید.

 در هنگام چیدن ردیفها کاملا دقت کنید که بندهای عرضی نباید در امتداد یکدیگر قرار بگیرند و لازم است که پارکت لمینت ها بصورت آجری یا حصیری نصب شوند. کا را تا انتها انجام داده و قرنیز های اطراف را نصب کنید.

برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب کفپوش لمینت و مشاهده تصاویر و جزئیات بیشتر می توانید مقاله “نحوه نصب کفپوش پارکت لمینت” را مطالعه نمایید.

مطالب زیر را از دست ندهید

کفپوش لمینت یا پارکت لمینت چیست؟

کفپوش لمینت ( پارکت لمینت ) چیست؟ در سالهای اخیر کفپوش لمینت یا پارکت لمینت از پر طرفدارترین کفپوشها بوده و مصرف آنها در فضاهای مسکونی و اداری رشدی چشمگیر پیدا کرده است [...]

مطالعه مقاله بیشتر
مراحل نصب پارکت لمینت
۹ اشتباه رایج در مورد پارکت لمینت کف

۹ اشتباه رایج در مورد پارکت لمینت پارکت لمینت کفپوشی زیبا و پرطرفدار است که ظاهری شبیه به پارکتهای چوبی دارد و به همین دلیل مورد استقبال استفاده کنندگان قرار [...]

مراحل نصب پارکت لمینت

مراحل نصب پارکت لمینت کفپوش لمینت یکی از پرکاربرد ترین کفپوشهایی است که امروزه با توجه به رونق پروژه های بازسازی مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع طرح و رنگ [...]

انتخاب کفپوش لمینت ، ۷ ویژگی مهم

۷ دلیل برای انتخاب کفپوش لمینت کفپوش لمینت یا پارکت لمینت ، کفپوشی است که در پروژه های بازسازی و نوسازی که امروزه از رونق فراوانی نیز برخوردار است مورد [...]

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب2,00 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error:
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟