ویژگی های کفپوش چرمی

کفپوش چرمی یا پارکت چرمی کفپوشی لوکس وشیک است که در عین مدرن بودن می تواند حال و هوایی سنتی را نیز به فضا القا کند. این کفپوش تعادلی است میان کفپوش های سنتی و مدرن. که می تواند همزمان هر دو حس را داشته باشد. این کفپوش که حس راحتی، آرمش و گرمی را به فضا می دهد، بیش از حد گرم یا سرد نیست و به راحتی در فصل های مختلف سال به تعادل دمای محیط فضای مورد استفاده کمک می کند.

کفپوش چرمی در انواع مختلفی مانند پارکتهای چرمی، تایل های چرمی، رول و… تولید شده و در دسترس معماران و طراحان است و می تواند در اکثر فضاها مورد استفاده قرار گرفته و پوششی مناسب و زیبا برای خانه یا محل کار باشد.

کفپوش چرمی-شیدارک
کفپوش شیت(رول) چرمی
کفپوش چرمی-شیدارک
پارکت چرمی

 

کفپوش چرمی-شیدارک
کفپوش تایل چرمی

در این مقاله “شیدارک” ویژگی های کفپوش چرمی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

برای شناخت مقدماتی کفپوشهای چرم، می توانید مقاله “کفپوش چرم،آشنایی مقدماتی” را مطالعه نمایید.

ویژگی های کفپوش چرمی

  • کفپوش چرمی، دوام و پایداری

کفپوشهای چرم طول عمر بالایی دارند. استفاده از این کفپوش حتی در محیطهایی که ترافیک رفت و آمد بالایی دارند نشان داده، که به راحتی می توان به طول عمر و دوام این کفپوشها اعتماد کرد. البته دوام این کفپوشها کاملا به نحوه نگهداری این کفپوشها وابسته است.تجربه نشان داده است که اگر از کفپوشهای چرمی با واکس های مخصوص مراقبت به عمل آید، این کفپوشها نه فقط دوام بالایی دارند بلکه نسبت به رطوبت نیز مقاوم خواهند بود.کفپوشهای چرمی در صورت نگهداری مناسب عمری بالاتر از ۱۰ سال خواهند داشت.

کفپوش تایل چرمی-شیدارک

  • کفپوش چرمی، نگهداری و مراقبت

برای استفاده از کفپوش چرم، باید حتما دستورات و الزامات مراقبت از این کفپوش را رعایت نمود. برای مراقبت از این کفپوشها باید در سال دست کم ۲ بار این کفپوشها را واکس زد. واکس زدن این کفپوشها علاوه بر جلای مجدد این کفپوشها، باعث افزایش انعطاف پذیری و طول عمر این کفپوشها خواهد شد.

یکی دیگر از نکاتی که در مورد این کفپوشها لازم است بدانیم این است که این کفپوشها به نسبت سایر کفپوشها، تمیز کاری راحت تری دارند. تمیز کردن این کفپوشها کاری بسیار ساده است و برای کسانی که وقت کافی برای این کار ندارند، کفپوشهای چرمی گزینه ای بسیار مناسب محسوب می شوند. برای تمیز کردن کفپوشهای چرمی نیازی به جارو برقی نیست و صرفا می توان با دستمال های پارچه ای که کمی مرطوب شده اند، این کفپوش ها را تمیز نمود.

 کفپوش چرمی-شیدارک

  • کفپوش چرمی و عملکرد صوتی 

این کفپوش عملکردی بسیار خوب در برابر صوت دارد و صدای ناشی از راه رفتن و یا افتادن اجسام را منتقل نمی کند. براحتی می توانید از این کفپوش در طبقات بالا استفاده کنید و نگران انتقال صدا به طبقات پایین نباشید.

مطالعه مقاله بیشتر
کفپوش وینیل از چه لایه هایی تشکیل شده است؟

شیدارک

  • کفپوش چرمی و محیط زیست

بسیاری از کفپوشهای چرمی حاصل بازیافت چرمهای استفاده شده در سایر اقلام مانند کیفها،کمربندها و مبلمان و … هستند. وجود این چرخه بازیافت بدین معنی است که برای تولید این کفپوشها آسیبی به محیط زیست وارد نمی شود.استفاده از چرمها در تولید کفپوشهای چرمی، با توجه به عمر و دوام بالای این کفپوشها، راه حلی مناسب برای استفاده از چرم و همچنین حفظ محیط زیست است.

نکته دیگر این است که کفپوشهای چرمی عاری از ترکیبات سرطانزای فرمالدئید هستند و بر کیفیت هوای محیط، تاثیر نامطلوبی ندارند.

شیدارک
استفاده از تسمه ها و کمربندهای چرمی به عنوان کفپوش
  • کفپوش چرمی و مقاومت به آتش

چرم به صورت ذاتی عملکردی مناسب در برابر آتش دارد و در نتیجه کفپوش چرمی نیز نسبت به آتش مقاومت نسبتا خوبی دارد. برای اطلاع کامل از عملکرد یک کفپوش در برابر آتش، بهتر است به مشخصات فنی که توسط تولید کننده ارائه می شود، استناد گردد.

کفپوش چرمی-شیدارک

  • کفپوش چرمی و رطوبت

کفپوش چرم نسبت به رطوبت مقاومت خوبی دارد و در صورتی که از این کفپوش به خوبی مراقبت کنید و آنرا در فواصل مناسب واکس بزنید این مقاومت افزایش خواهد یافت. اما بطور کلی استفاده از پارکت چرمی در فضاهای مرطوب پیشنهاد نمی شود. البته بعضی از تولید کنندگان با ایجاد لایه های حفاظتی اقدام به مقاوم نمودن این کفپوشها نسبت به رطوبت، لکه و … نموده اند که برای اطلاع بیشتر می توان به دفترچه های فنی تولید کنندگان در این خصوص مراجعه نمود.

کفپوش چرمی-شیدارک
ایجاد لایه محافظ روی سطح کفپوش چرمی
  • کفپوش چرمی و مصرف انرژی

کفپوش چرم یا پارکت چرمی هدایت گرمایی کمی دارد و در طول سال بیش از حد گرم یا سرد نخواهد شد. این امر باعث می شود که تعادل دمای محیط راحت باشد و انرژی کمتری برای گرم کردن و یا خنک کردن محیط صرف گردد.

کفپوش چرمی-شیدارک
نمونه ای از پارکت چرمی
کفپوش چرمی-شیدارک
نمونه ای از پارکت چرمی

مطالب زیر را از دست ندهید

کفپوش چرم ، آشنایی مقدماتی

کفپوش چرم ، آشنایی مقدماتی بیشتر ما چرم را به عنوان ماده ای جهت ساخت کیف، کفش، مبلمان و …. می شناسیم. اما واقعیت این است که چرم محصولی شگفت [...]

کفپوش لینولئوم چیست؟

کفپوش لینولئوم چیست؟ کفپوش لینولئوم کفپوشی زیبا و متنوع با ساختاری کاملا طبیعی است که اولین بار در سال ۱۸۶۰ میلادی توسط یک انگلیسی به نام “فردریک والتون” اختراع شد. [...]

مقایسه کفپوش pvc و کفپوش لینولئوم

مقایسه کفپوش pvc و کفپوش لینولئوم برای انتخاب کفپوش یک فضا گزینه های بسیاری وجود دارند و با توجه به نیازهای پروژه، شرایط فنی و سلیقه معماران و طراحان می [...]

انواع کفپوش وینیلی

انواع کفپوش وینیلی کفپوشهای وینیلی یا بر اساس ویژگی های ظاهری و یا ویژگی های فنی دسته بندی های متفاوت و گوناگونی دارند. این ویژگی ها بر کارایی، ابعاد و [...]

بانک مقالات کفپوش وینیلی
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4,83 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error:
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟