اجرای کفپوش اپوکسی برای تازه کارها

شیدارک در این مقاله به راهکارهای عملی و راهنمایی های ساده اما ارزشمند برای علاقه مندان ورود به حوزه کفپوش های اپوکسی و عزیزانی که تمایل به شروع کار اجرای اپوکسی برای آینده کاری خود دارند را در قالب ” اپوکسی یرای تازه کارها ” پرداخته است.

در بسیاری از موارد ممکن است شما با خود فکر کنید یا تصمیم بگیرید که میخواهید وارد حوزه کفپوش اپوکسی شوید. حال راه حل آن چیست؟ ساده ترین جوابی که به ذهن می رسد این است که شما باید چند مقاله در این مورد بخوانیم و همچنین چند ویدئوی آموزشی نیز مشاهده کنیم که این موارد نیز به صورت Online در اینترنت قابل دسترسی هستند. اما آیا واقعا با این جواب پیش پا افتاده شما به همه آنچه خواسته تان بوده است رسیده اید و موانع و راهکارهای موردنیاز اجرای کفپوش اپوکسی برای تازه کارها مشخص شده است؟

از سوی دیگر باید در نظر گرفت که بسیاری از فارغ التحصیلان جوان و مشتاق با سندرومی درگیر هستند که انتظار دارند به صورت جادویی مهارتها و ریزه کاریهای کفپوش اپوکسی را یک شبه یاد بگیرند! امکان دارد بسیار ساده با دیدن عکسها و تصاویر براق و جذاب کفپوش اپوکسی که از بروشورها دیده اید تطمیع شده و این فکر در ذهن شما باشد که اپوکسی چه صنعت پر زرق و برقی است. اما هنگامیکه به صورت واقعی درگیر کار شدید متوجه خواهید شد که کفپوش اپوکسی کاری است که شما با ساب زنی کثیف سطح کف و کار در گرد و خاک سر و کار دارید. و این مغایرت می تواند برای شما ناراحت کننده باشد و حس خوبی نداشته باشید.

 

در اینجا چند نکته کوتاه، اما مهم برای تازه کاران و مجریان مشتاق حوزه کفپوش اپوکسی بیان می شود:

  • طرز فکری به این عنوان که یک شبه کارشناس کفپوش اپوکسی شوید، وجود ندارد. بسیاری از شرکتهای معتبر بیش از ۱۰ سال در این زمینه تجربه دارند، با این حال کماکان در پروژه های اجرایی خود با تجربیات جدیدی مواجه خواهند شد. اگر شما می خواهید وارد این صنعت شوید، بهتر است برای یک کش و قوس و راهی طولانی اما جذاب و آموزنده آماده باشید.
  • به دنبال پیمانکارانی باشید که در حوزه کفپوش اپوکسی تجربه لازم را دارند و از آنها بخواهید که با آنها کار کنید. حتی بعنوان کارآموز و بدون اجرت! پیمانکاران و مجریان کفپوش در برخی موارد درباره پیداکردن نیروهای جوان و مناسب کار دچار مشکل هستند و در این خصوص گلایه می کنند. اما از سوی دیگر همواره شنیده می شود که نیروهای جوان از بیکاری و این که نمی توانند کار پیدا کنند شکایت دارند. پس جستجو را آغاز کنید و بدانید که اگر کاری پیدا نمی کنید، به این معنی است که به اندازه کافی تلاش نمی کنید و یا احتمالا برای شروع آدم متوقعی هستید.
  • اگر می خواهید یک رئیس باشید، نیاز دارید که با گرد و غبار و عرق و بسیاری از موارد مشابه دست و پنجه نرم کرده و با آنها مواجه شوید. هیچ جای تعجب ندارد که کارآفرینانی را ببینید که می خواهند کارخانه کفپوشی را تاسیس کنند، اما هیچ وقت درگیر بخش آشفته و تاریک ساخت و تولید نشده اند، و نهایتا در کار خود شکست خورده اند. زمان مشخصی از وقت خود را به پروژه هایتان اختصاص دهید. یاد بگیرید که چگونه با مسائلی از قبیل گرما، سرما، گرد و غبار، انواع شکست ها، روزهای تعطیلی که باید دور از عزیزانتان باشید مواجه شوید و سپس به تاسیس کارخانه خود بپردازید. شما نمی توانید با نشستن در دفاتر با دمای مناسب و تهویه مطبوع دانش کفپوش اپوکسی را بیاموزید! بسیاری از کارخانه ها برای رسیدن به موفقیت، سالها مدیریت و اجرای پروژه های مختلف را عهده دار بوده اند. برای یادگیری کفپوش اپوکسی هیچ مدرسه ای بهتر از درگیر بودن با اجرای پروژه ها وجود ندارد. (چه خوب است که در پروژه ای خودتان لباس کار به تن کنید و بخشی از یک لایه از اپوکسی را اجرا کنید).
اپوکسی برای مبتدیان
اجرای کفپوش اپوکسی توسط مدیر کارخانه (نفر دوم از سمت چپ)
  • همچنین باید بدانید که شما حتما نیاز دارید تا برخی تئوری های لازم در خصوص کفپوش اپوکسی را بیاموزید. برگه های مشخصات فنی مواد اولیه کمپانی های مختلف را مطالعه کنید و همواره از نمایندگان فروش شرکتها سوالهای خود را بپرسید. باید از اینترنت ممنون باشیم که اطلاعات ارزشمندی را به صورت Online در اختیار همگان قرار می دهد. به سایت YouTube رفته و ویدئوهای مربوطه را مشاهده کنید و ببینید که چگونه اپوکسی را روی سطح اعمال و مراحل مختلف کار را اجرا می کنند. همچنین می توانید در سایت ها و فروم های تخصصی (نظیر سایت شیدارک) عضو شوید و با تبادل نظر از تجربیات دیگران در زمینه مفاهیم اولیه تا مسائل اجرایی استفاده کنید.

به عنوان جمع بندی باید بدانید که هیچ راه کوتاه و مستقیمی برای تبدیل شدن به پیمانکار موفق کفپوش اپوکسی وجود ندارد. شما باید از بسیاری بالا و پایین ها، خیلی از شکست ها و برآوردهای اشتباه عبور کنید. نهایتا، آن دسته از افرادی که پس از سالها به کار خود چسبیده اند و به موفقیت رسیده اند همان کسانی هستند که ۱۰۰% با مواجه شدن با کارکردن دائم و پیوسته مشکلی ندارند.

مطالب زیر را از دست ندهید

بانک مقالات کفپوش اپوکسی
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
[ratings]

دیدگاهتان را بنویسید

error: