کفپوش اپوکسی – تجهیزات اجرای اپوکسی

شیدارک در مقاله اپوکسی برای تازه کارها، به اصول اولیه و توصیه هایی که برای شروع اجرای کفپوش اپوکسی لازم است پرداخت. در تکمیل مقاله بالا توصیه هایی برای علاقه مندانی که قصد شروع فعالیت اپوکسی به عنوان حرفه کاری خود دارند را ارائه می نماید. توصیه ها و اطلاعات در زمینه هزینه های اولیه راه اندازی و تجهیزات اجرای اپوکسی می باشد. جدای از تجهیزات و دستگاههای لازم، برخی هزینه های بالاسری همانند هزینه یک دفتر، فضای انیارش مواد و یک ون (یا وانت) برای حمل ابزار و مواد اولیه را هم باید در نظر داشته باشید.
بیشترین هزینه برای راه اندازی فعالیت اجرای کفپوش اپوکسی، تجهیزات آماده سازی سطح است. از آنجا که طیف وسیعی از دستگاههای آماده سازی سطح در دسترس می باشد، پیشنهاد می شود برای شروع کار دستگاهی را انتخاب کنید که کاربرد چند منظوره و متنوع داشته باشد و چندین کار آماده سازی سطح را انجام دهد. در آینده و با گرفتن پروژه های بعدی می توانید دستگاههای تخصصی تر را خریداری نمائید. باید گفته شود که داشتن یک دستگاه مخصوص بتن چندکاره (برش، خردکردن، ساب و …) یک الزام است. این دستگاه باید الماسهای قابل تنظیم و با قابلیت برداشتن و جاگذاری داشته باشد تا براساس نیاز قطعات آن جایگزین و تنظیم شوند. ابزار الماسه ها برای همه کارها مناسب نیستند: برخی از آنها برای بتن سخت به کار می روند، و برخی دیگر برای بتن نرم. برخی دستگاهها زبر و خشن بوده و در مقابل برخی نرم تر هستند. به صورت ایده آل دستگاهی نیاز است که بتواند برای همه شرایط اشاره شده، کاربرد داشته باشد (پیداکردن چنین دستگاهی البته مشکل است!).

تجهیزات اپوکسی شیدارک
برای شروع کار می توان از یک ماشین کوچکتر تک فاز استفاده کرد. البته ماشین های سه فاز با توجه به اینکه قطرهای ساب آنها بزرگتر است، بیشتر تولید می شوند. اما مشکل آنها این است که همه سایتها و ساختمانها مجهز به تامین برق سه فاز نیستند. روی ماشین های سه فاز زمانی سرمایه گذاری کنید که پروژه به اندازه کافی بزرگ را برای اجرا داشته باشید تا بتوانید هزینه های خود را مدیریت کنید.
در کنار دستگاه ساب، نیاز به چند ماشین ساب دستی هم می باشد که دارایی کارآیی خاصی برای کفهای اپوکسی هستند. به عنوان پیشنهاد دستگاه مدل Bosch GBR 14 CA یکی از همین ماشین های پرکاربرد است.

تجهیزات اپوکسی شیدارک
همچنین لازم است شما به ماشین های ساب گوشه مجهز باشید که برای برش، برداشتن بتن اضافه، برش پیچ ها و … کارهای کوچک از این دست بسیار مناسب هستند. این مدل ماشین ها کوچکتر بوده و قدرت کمتری از دستگاههای بزرگ ساب و اسکرچ بتن دارند.
یکی دیگر از تجهیزات مهم دستگاه شات بلاست می باشد. این دستگاه مخصوصا برای مواقعی که نیاز به اجرای ضخامت های بالا است، مناسب است. البته تجهیز و استفاده از این دستگاه برای پروژه های کوچک توصیه نمی شود. همچنین در نظر داشته باشید که اینگونه کارها را می توان توسط مجریان دست دوم تخصصی شات بلاست انجام داد که دیگر نیاز به سرمایه گذاری جهت خرید این دستگاه نباشد.
دستگاه دیگری که باید داشته باشید در ارتباط با گرد و خاک و ضایعاتی است که توسط دستگاه های آماده سازی سطح تولید می شود. شما باید دستگاه جمع آوری گرد و خاک همانند جارو برقی صنعتی داشته باشید. برخی پیمانکاران برای بهینه سازی از یک دستگاه برای هردوکار استفاده می کنند که شما در انجام پروژه خود سریعا متوجه خواهید شد که نیاز به یک دستگاه جداگانه برای جمع آوری گرد و خاک سطح نیاز دارید. اگر شما از جاروی دستی استفاده کنید، باید آنها را پی در پی تعویض کنید!

تجهیزات اپوکسی شیدارک
البته در کنار همه تجهیزاتی که در بالا اشاره شد شما نیاز به یک سری تجهیزات اضافی همانند تجهیزات روشنایی مناسب برای کار در محیط های تاریک دارید.
برای مخلوط کردن جزء A و جزء B مواد اولیه کفپوش اپوکسی نیاز به چندین همزن (میکسر) برقی می باشد. اگر شما دارای چندین پروژه کفپوش اپوکسی هستید، پیشنهاد می شود در تجهیزات خود یک دستگاه همزن اتوماتیک داشته باشید. دستگاه همزن اتوماتیک به کیفیت بالاتر محصول اپوکسی و کاهش هزینه نیروی انسانی کمک می کند. چرخ دستی هم یک وسیله کارآمد برای پروژه های کفپوش است. مواد در محل کار شما به راحتی جابجا می شوند. همچنین چرخ دستی های پخش کننده اپوکسی برای پروژه هایی که نیاز به اجرای سطح زیاد کار در روز است، بسیار مفید هستند.
برخی تجهیزات دستی اجرای اپوکسی هم جزو الزامات اجرای کفپوش اپوکسی هستند که در بالا نیامده اند. ابزاری مصرفی همانند برس های اجرای رنگ، غلتک های حوله ای، تی و … و دیگر ابزار کار روزانه برای اجرای اپوکسی نیاز هستند. جهت اجرای گروت اپوکسی به مجموعه ای از ماله های مختلف هم نیاز است. به یاد داشته باشید در انبار خود همواره تعدادی از این تجهیزات دستی را به صورت اضافه داشته باشید.

مطالب زیر را از دست ندهید

بانک مقالات اپوکسی
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
[ratings]

دیدگاهتان را بنویسید

error: