کفپوش مناسب حیوانات خانگی
کفپوش مناسب حیوانات خانگی

کفپوش مناسب حیوانات خانگی

حیوانات خانگی جلوه جدیدی از زندگی و هیجان را به خانه ها و افرادی که تنها زندگی می کنند هدیه می کنند. اما باید توجه داشته باشید که وجود آنها در منزل مسکونی خطراتی را هم بهمراه دارد. چنگال و ناخن حیواناتی که داخل خانه  زندگی می کنند و نگرانی همیشگی از کثیف کاری ادرار و مدفوع آنها روی کف اتاق ها که باعث ایجاد لک و خرابی روی کفپوش خواهد شد از مواردی است که باید به آن توجه گرد.
تاثیر حضور آنها انتخاب کفپوش مناسب حیوانات خانگی برای خانه هایی که در آن زندگی می کند را نشان می دهد. این مهم برای فضای اتاق نشمین که حالت عمومی برای استفاده همگان دارد و حیوانات اهلی هم در آن تردد می کنند از اهمیت بالایی برخوردار است.
خوشبختانه چند کفپوش بادوام و مقاوم در برابر لک و خراش ناشی از ناخن و چنگال حیوانات خانگی وجود دارد که شیدارک در این مقاله به آنها خواهد پرداخت. این مقاله به آنهایی که حیوان خانگی مانند گربه، سگ و دیگر حیوانات را داخل منزل نگهداری می کنند کمک می کند که انتخاب بهتری برای کفپوش فضای زندگی داشته باشند.

سرامیک

سرامیک به عنوان کفپوش یک گزینه مناسب برای دارندگان حیوانات خانگی است. زیرا کفپوشی با دوام بوده و ضربات چنگال سگهای بزرگ جثه و پنجه های تیز گربه ها نمی تواند آسیبی به سرامیک وارد کند. به علاوه اگر سرامیک کف شما از نوع لعابدار باشد، کف شما غیر قابل نفوذ بوده و در برابر ورود آب و رنگ و ایجاد لک شدگی مقاوم خواهد بود. همچنین امکان چاپ انواع طرح ها روی لعاب سرامیک کف وجود دارد و می توانید با الگوهای مختلف، کف تزئینی و زیبا را برای فضای نشمین خود داشته باشید.

کفپوش شیدارک
کفپوش سرامیکی برای حیوانات خانگی

بتن رنگی شده با اسید  – Acid Stained concrete

کفپوش بتنی معمولا سفت بوده و کفپوشی خشن و صنعتی به شمار می رود، و از اینرو برای مراکز اجتماع همانند اتاق نشیمن یک گزینه کسل و خسته کننده به شمار می رود. با این حال با انجام اصلاحاتی روی سطح کفپوش بتنی همانند پولیش و براق کردن، بافت دار نمودن و انجام اقدامات شیمیایی می توان به جلوه های بصری متنوع، مدرن و زیبا روی بتن رسید که برای اتاق های نشیمن امروزی گزینه ای مطلوب است.
از شما دعوت می شود مقاله انواع کفپوش بتنی و رویه های آن را مطالعه نمائید.
بتن سخت است و با اجرای لایه سیلر روی آن به سطحی غیرقابل نفوذ در برابر ادرار احتمالی حیوانات خانگی شده و در مقابل لک شدگی هم مقاوم می گردد. از سوی دیگر سختی کفپوش بتنی با فرش کردن کف فضا با قطعات قالیچه و موکت از بین می رود و زیبایی کف دو چندان می شود.
مزیت دیگر استفاده از قطعات موکت با ابعاد کوچک در اتاق نشمین این است که اگر به هر دلیلی موکت توسط حیوانات خانگی آسیب دید، به راحتی با ماشین های شوینده تمیز می شود و امکان تعویض آنها هم وجود دارد. این مهم از مزایای استفاده ترکیبی از کفپوش بتنی و اجرای قطعات موکت روی آن در اتاق نشیمن است. به عنوان کار اضافه و تکمیلی روی کفپوش بتنی، می توانید زیر سطح از سیستم گرمایش از کف استفاده کنید تا احساس سختی و سردی بتن کمتر حس شود.

سنگ طبیعی

همانند بتن، سنگ طبیعی محصولی است که از دل زمین به دست می آید و در مقایسه با سطح سخت و محکم خود ظاهری گرمتر و مطلوب تر به کف فضای شما هدیه می کند. همچنین می توانید سطح سنگ طبیعی خود را با اجرای لایه سیلر محافظت کنید تا سنگ در برابر نفوذ آب مقاوم و نفوذناپذیر شود. در کل اگر از سنگ طبیعی خوب نگهداری کنید، کفپوشی زیبا و با طول عمر بالا برای کف فضای نشیمن خانه هایی که در آن حیوانات خانگی زندگی می کنند خواهد بود.
نکته: پیشنهاد می شود از پولیش زدن و یا مات کردن سنگ طبیعی مرمر و گرانیت پرهیز کنید، چرا که زیر ناخن های حیوانات خانگی خراشیده می شوند. بجای آن، استفاده از محصولات سنگ طبیعی همانند سنگ لوح و سنگ آهک گزینه مطلوب تری است که زیبایی ذاتی خودشان را هم به کف فضای اتاق هدیه می کنند. برای راحتی بیشتر می توانید از سنگ طبیعی رنگی با رگه های زیاد استفاده کنید تا گرد و خاک، کثیفی و مهم تر از همه پر و موی ریخته شده حیوانات خانگی کمتر به چشم بیاید.
از شما دعوت می شود مقاله انواع سنگهای طبیعی را مطالعه نمائید.

کفپوش خشتی فضای نشیمن

زیبایی گرم و لاکچری کفپوش خشتی سنگفرش شده برای فضاهای نشمین با استایل قدیمی، روستایی و کلبه ای فوق العاده و منحصر به فرد است. همچنین با اجرای دقیق و منظم خشت در کف فضای نشیمن می توان استایلی مدرن، شفاف و همانند استودیو آپارنمانها خلق کرد. آجرهای با کیفیت سفت و با دوام بوده و در برابر حرکت حیوانات خانگی روی کف پوسته پوسته و خشدار نمی شوند. نکته آنکه لازم است کفپوش خشتی هم به صورت دوره ای و سالانه با اجرای لایه سیلر در برابر لک شدگی محافظت شود و با این کار طول عمر آن هم بیشتر خواهد شد.

کفپوش شیدارک
کفپوش خشتی و آجری برای فضای نشیمن

مطالب زیر را از دست ندهید

بانک مقالات سرامیک
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4٫80 می باشد.)
Loading...
کفپوش مناسب حیوانات خانگی
کفپوش مناسب حیوانات خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

error: