موکت اداری

مبلمان و دکوراسیون یک دفتر کار یا فضای اداری، از مهمترین و تاثیر گذارترین موارد در فضای دفتر است. از طرفی دکوراسیون مبلمان یک دفتر نقشی انکار ناپذیر در ایجاد حس و حال یک فضا دارد و شما با استفاده از دکوراسیون می توانید به دفترتان حال و هوایی جدی یا یک محیط کاری صمیمی و … بدهید. موکت ها از مهمترین و در عین حال محبوبترین کفپوشهای مورد استفاده در دفاتر کار هستند. موکتها می توانند فضای یک دفتر را از حالتی کسالت آور به حالتی پر نشاط تبدیل نمایند یا می توان با انتخاب یک موکت در کنار سایر مبلمان دفتر، دفتر کار را به فضایی کاملا رسمی و بسیار جدی تبدیل کرد.موکت دفتر کار

احتمالا شما هم تصاویر دفاتر شرکتهای معروف دنیا مانند google  و apple  و… را دیده اید. فضاهایی پرنشاط و زیبا و پر از رنگهای شاد و سر زنده. معماران و طراحان در طراحی بسیاری از دفاتر کار و فضاهای اداری، در کنار خلق فضاهایی رسمی، سعی در ایجاد محیطهایی پرنشاط و سرزنده دارند تا از این طریق از یکنواختی فضاهای اداری بکاهند و در نشاط روحی کارمندان تاثیر گذار باشند. و در این بین موکتها همیشه بازیگران اصلی بوده اند.

موکت دفتر کار

اما سوال اساسی این است که چه موکتی برای دفتر کار شما مناسب است؟ و یا چه عواملی در انتخاب نوع موکت دفتر کار و یا یک موکت اداری می توانند تاثیرگذار باشند؟

“شیدارک” در ادامه مهمترین مواردی که در انتخاب موکت اداری نقش دارند را مرور خواهد کرد.

ترافیک عبوری و میزان رفت و آمد در دفتر کار چقدر است؟

موکت دفتر کار

دفاتر کار و فضاهای اداری بر خلاف خانه ها ترافیک عبوری بالایی دارند. البته این مورد برای همه فضاها یکسان نیست و به عنوان مثال ترافیک عبوری در راهرو ها و فضاهای ورودی و اتاق جلسات از سایر فضاها بیشتر است. و از طرفی با توجه به نوع فعالیت دفاتر کار ، میزان ترافیک عبوری آنها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

موکت مورد استفاده در دفترکار  و یا موکت اداری، باید نسبت به ترافیک رفت وآمدی زیاد مقاوم باشد. موکت اداری با توجه به حجم رفت و آمد دفتر کار شما باید یکی از ۳ علامت زیر را داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با علائم راهنمای اطلاعات موکت و نحوه انتخاب موکت می توانید مقاله “راهنمای انتخاب موکت” را مطالعه نمایید.

موکت دفتر کار

سبک طراحی و دکوراسیون داخلی دفتر کار

نوع طراحی دفتر کار و فضای اداری شما نیز بسیار مهم است. این مورد مخصوصا در انتخاب رنگ دفترکار شما بسیار مهم خواهد بود. موکت انتخابی شما باید با دیوارها و دکوراسیون دفترتان و نیز خواسته های معماری شما مطابقت داشته باشد.

بودجه شما چقدر است؟

بودجه شما در انتخاب موکت برای فضای مورد نظر بسیار مهم است و براحتی می تواند تمام موارد دیگر را تحت تاثیر قرار بدهد. شما باید متناسب با بودجه ای که دارید برای موکت هزینه کنید. البته حتما موکتهای ارزانتر محدودیتها و دردسرهای بیشتری دارند و احتمالا دوام کمتری خواهند داشت و شما بعد از چند سال باید آنها را تعویض کنید.

چه نوع موکتی مناسب است؟

موکت اداری

موکتی که در دفتر کار یا فضای اداری مورد استفاده قرار می گیرد باید الیاف کوتاهی داشته باشد و نباید از موکتهای با الیاف بلند یا آنچه در ایران به موکتهای پرز بلند معروف است استفاده نمود. موکتهای پرز بلند علاوه بر اینکه برای حرکت صندلی های چرخدار و میزهاو … ایجاد مشکل خواهند کرد و رد چرخها و آثار پایه میزها و … روی آنها خواهد ماند نیاز فراوانی به تمیز کاری دارند زیرا آلودگی ها را به راحتی نشان می دهند.

موکت اداری

برای استفاده در فضاهای اداری  و دفاتر کار موکتهای که نوع بافت آنها لوپ می باشد گزینه هایی بهتر هستند و پیشنهاد می شود از این نوع موکتها به عنوان موکت اداری استفاده نمایید. موکتهای لوپ اغلب الیافی کوتاه دارند و برای حرکت صندلی های چرخدار و … مزاحمت ایجاد نمی کنند. علاوه بر این رد حرکت چرخ نیز روی این موکتها نمی ماند. در صورت استفاده از موکتهای کات پایل نیز حتما باید الیاف با ارتفاع کوتاه استفاده گردد.

مطالعه مقاله بیشتر
موکت تریکستا **نسل جدید الیافها**

برای آشنایی بیشتر با انواع روشهای تولید موکت می توانید مقاله “آشنایی با انواع موکت” را مطالعه نمایید.

موکت اداری - شیدارک

موکت با بافت لوپ پایل

مقاومت به الکتریسیته ساکن

موکت آنتی استاتیک برای بسیاری از فضاهای اداری توصیه می شود. البته این توصیه برای فضاهایی که در آنها از وسایل الکترونیکی حساس استفاده می شود و یا تعداد کامیوترهای زیادی در آنها وجود دارد، کاربرد دارد . به عنوان مثال موکت اداری مورد استفاده در آزمایشگاهها و یا اتاقهای سرور باید حتما آنتی استاتیک باشد.

رنگ موکت اداری

موکت اداری

موکت اداری مورد استفاده در یک دفتر کار می تواند هر طرح و رنگی داشته باشد. اینکه رنگ موکت و یا طرح آن چگونه باشد به نوع دکوراسیون دفتر کار و نیز نوع طراحی و رنگ بندی فضا بستگی دارد. اما بهتر است هنگام انتخاب رنگ به این نکته توجه کنید که رنگ موکت ارتباط بسیار زیادی با تمیز کاری موکت خواهد داشت. اگر رنگ را به درستی انتخاب نکنید احتمالا تعداد دفعاتی که باید موکت را در هفته جارو بکشید نیز افزایش خواهد یافت.

موکت اداری

موکت تایل یا موکت رول

موکت دفتر کار

موکتهای تایل بخش عمده ای از بازار کفپوشهای مورد استفاده در فضاهای اداری را به خود اختصاص داده اند. این موکتها گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در فضاهای اداری هستند. موکتهای تایل براحتی قابل جابجایی و تعویض هستند. همچنین این موکتها برای فضاهای اداری که تاسیسات الکتریکی آنها در کف اجرا شده است بسیار عالی هستند به این دلیل که دسترسی به تاسیسات از هرجایی به راحتی قابل انجام است. به این موارد می توان قابل تعویض بودن موکتهای تایل، و نیز این مورد که موکتهای تایل را به راحتی می توان از فضایی به فضایی دیگر انتقال داد، را اضافه نمود.

موکتهای رول هم می توانند گزینه ای مناسب باشند. این موکتها همیشه در دسترس هستند و همه تولید کنندگان موکت، این نوع موکت را تولید می کنند. تنوع رنگ و طرح بالایی نیز دارند .

موکت دفتر کار

چه الیافی مناسب است

با توجه به نوع کاربرد دفاتر کار و فضاهای اداری، بهترین موکتهایی که می توان مورد استفاده قرار داد، موکتهایی هستند که از الیاف نایلون و یا پلی پروپیلن، تولید شده اند. این الیافها علاوه بر دوام بالا، مقاومت خوبی نیز نسبت به آلودگی و چرک شدن داشته و به خوبی تمیز می شوند.

برای مطالعه در مورد انواع الیاف موکت می توانید مقالات“انواع الیاف موکت” ، “موکت نایلونی” و مقاله “موکت با الیاف پلی پروپیلن” را مطالعه نمایید.

 در پایان اگر بخواهیم مطالب بالا را بصورت خلاصه بیان کنیم می توان این نتیجه را گرفت که موکت اداری مناسب دفتر کار شما بهتر است:

  • از الیاف نایلون یا الیاف پلی پروپیلن (اولفین) تولید شده باشند.
  • بافت موکت لوپ باشد و یا در صورت کات پایل بودن حتما موکتی با طول الیاف کوتاه باشد.
  • رنگ موکت را به شما و طراحتان واگذار می کنیم. این مورد به سلیقه شما و فضای دفترتان مربوط می شود.

موکت اداری

مطالب زیر را از دست ندهید

راهنمای انتخاب موکت

نکات مهم انتخاب موکت ( راهنمای خرید موکت ) جهت خرید یا انتخاب یک موکت مناسب برای یک فضا، لازم نیست که متخصص باشید. با اندکی مطالعه و با استفاده [...]

موکت تایل **نکات کلیدی درباره موکت تایلی**

موکت تایل چیست موکت تایل (Carpet Tile) که به آن موکت مدولار هم گفته می شود، نوعی از موکت است که برخلاف موکتهای رول در ابعاد کوچک و معمولا بصورت [...]

انواع الیاف موکت

 انواع الیاف موکت   مهمترین عنصر تشکیل دهنده یک موکت فارغ از نوع بافت و نحوه تولید آن، الیاف موکت است. انواع مختلفی از الیافها در صنعت تولید موکت مورد [...]

موکت هتلی ، کفپوش محبوب هتلها

موکت هتلی ، کفپوش محبوب هتلها موکت هتلی محبوب ترین و پرکاربرد ترین کفپوش مورد استفاده در هتلهاست. یکی از مهمترین پارامترهای طراحی داخلی و دکوراسیون هتلها در تمام جهان، [...]

بانک مقالات موکت
جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4,40 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error:
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟