آشنایی با سنگ آهک ، ویژگی ها و کاربردها

شیدارک پس از انتشار مقاله آشنایی با انواع سنگهای طبیعی، در این مقاله شما را با سنگ آهک، ویژگی ها و کاربردهای آن آشنا می کند. این سنگ بعنوان یک سنگ سنگدانه ای، بافت و رده خیلی یکنواختی دارد و در سرتاسر دنیا به نام پیشرو سنگهای طبیعی از آن یاد می شود. سنگ آهک با گذر زمان و قرار گیری در محیط کمی تغییر رنگ می دهد و رنگ آن جاافتاده تر و ملایم تر شده و به یک زنگار با پتینه طبیعی دلپذیر تبدیل می شود. لازم به ذکر است ظاهر سنگ آهک بدون نیاز به استفاده از رنگ مصنوعی (برای محو کردن و یا اصلاح زنگار سنگ) با گذر زمان زمان بهتر و بهتر می شود.

قابلیت تطبیق سنگ آهک با طرح ها و استایل های مختلف معماری به صورت طبیعی (آماده و بدون نیاز به پرداخت سنگ) در کنار رنگ طبیعی آن، راحتی شکل دهی و دوام سنگ آهک، مزایایی هستند که باهمدیگر ترکیب شده اند تا این سنگ بعنوان یک سنگ محبوب در گذر سالها مورد انتخاب معماران و طراحان باشد.

شیدارک سنگ آهک کفپوش
سنگ آهک در محوطه سازی

چه شما سنگ آهک را به صورت بریده شده با آجر و یا مصالح دیگر استفاده کنید و یا بخواهید بافت یک محیط را با سنگ آهک حفظ کنید، خاصیت زیبایی طبیعی تکمیل کننده خواص این سنگ، کیفیت پروژه شما را افزایش می دهد. از آنجا که سنگ آهک جهت خاصی برای برش به شما حکم نمی کند، آنرا در هرجهتی می توانید ببرید و به صورت منحنی درآورید و بنابراین سنگ آهک تنوع ابعادی و قطعات مختلفی می تواند داشته باشد و می تواند نیازهای طراحان و طرح های درخواستی کارفرمایان را برآورده سازد.

سنگ آهک شیدارک کفپوش
کاربرد سنگ آهک همانند آجر در دیوار

سنگ آهک کاربرد خود به عنوان کفپوش پیاده روها و سنگفرشهای محوطه سازی ساختمانها و پل های مختلف و کلیساها را بارها به خوبی نشان  داده است. یکی از مزایای سنگ آهک ثبات ساختاری آن است که سنگ آهک را به یک گزینه همیشگی و در دسترس تبدیل کرده است. از آنجا که رنگ نامحسوس و تفاوت دانه بندی دیده می شود، سنگ آهک به نام یک محصول طبیعی، واقعا همگن و یکنواخت می باشد. نکته بیان شده مهم می باشد، نه تنها برای پروژه ای که در حال ساخت است، بلکه برای توسعه های آینده که در نظر گرفته خواهند شد نیز مهم می باشد.

وقتی شما در حال انتخاب یک سنگ برای ساختمان خود هستید و انتظار دارید که برای سالها عملکرد، زیبایی و دوام خوبی داشته باشد، سنگ آهک یک انتخاب مناسب است. در بسیاری از ساختمانهای دانشگاهها و دانشکده ها در اروپا و آمریکا که از عمر آنها ۱۰۰ سال می گذرد در آنها استفاده از سنگ آهک خودنمایی کرده و به آن می بالند. آنها همچنین به استفاده از این محصول مطلوب و قابل احترام، در احداث ساختماناهای جدید ادامه می دهند که این امکان را برایشان ایجاد می کند که ساختمانهای موجود را حفظ کرده و آنرا با ساختمانهایی که ساخته خواهند شد هماهنگ کرده و بافت و طرح اصلی اجراشده را نیز حفظ کنند.

شیدارک کفپوش سنگ آهک
سنگ آهک برای کفسازی و پیاده رو

ساختمانهای زیاد دیگری هم هستند که استفاده از سنگ آهک در آنها جلوه خاصی دارد. از ساختمانهای خصوصی مسکونی گرفته تا مدارس عمومی، کلیساها، موزه ها، دادگاه ها و همچنین ساختمانهای بسیار بزرگ و مهم در این گروه قرار می گیرند. در این بناها، هنگامیکه تغییراتی مدنظر بوده و یا مواردی که در نظر دارند به فضای موجود اضافه کنند، سنگ آهک یک هماهنگی خوشایند با سنگ اجراشده قبلی ایجاد می کند.

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4٫75 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error: