مقالات

فیلم آموزشی

کاتالوگ

تامین کنندگان

محصولات

ثبت نام مجریان

کفپوش بتنی رنگی

راههای بسیاری برای تغییر رنگ خاکستری بتن وجود دارد. یکی از بهترین گزینه ها افزودن رنگ به ساختار بتن است، قبل از آنکه بتن ریزی انجام شود.
رنگدانه های طبیعی که حاوی اکسیدفلزات هستند معمولا رنگ لطیف تر و ماندگارتری را در بتن ایجاد می کنند. رنگدانه های شیمیایی رنگی براقتر و چشمگیرتر به بتن می دهند، اما دوام آنها کمتر بوده و با گذر زمان کم کم از بین می روند. همچنین با ترکیب رنگ بتن و ایجاد الگوهای مربعی و … در سطح بتن، یک کفپوش زیبا و با ظاهری شبیه سرامیک و کاشی ایجاد می شود.

اطلاعات بیشتر

کفپوش تِرازو Terrazzo چیست؟

تِرازو یک مصالح ساختمانی کامپوزیت است که از ترکیب تراشه ها و ذرات سنگدانه هایی مانند مرمر یا سنگ با بتن و رزین های اپوکسی تولید می شود. بر اساس نوع مواد استفاده شده، تِرازو می تواند هم برای فضای داخلی و هم فضای خارجی ساختمان استفاده شود. کفپوش تِرازو همانند بتن می تواند در محل به صورت درجا اجرا شود و یا تایلهای آن خریداری و نصب گردد. یک کفپوش سیمانی به نام گرانیتو وجود دارد که به روش تولید تِرازو تولید می شود و از اینرو به نوعی یک دسته بندی از این کفپوش به شمار می آید.

اطلاعات بیشتر

استاندارد های موزاییک بتنی

موزاییک های بتنی با توجه به استفاده در فضای داخلی و خارجی استانداردهای جداگانه ای دارند. استاندارد بین المللی برای موزاییک بتنی (سیمانی) مورد مصرف در فضاهای داخلی و بیرونی به شماره DIN EN 13748-1,2 می باشد که استاندارد ملی ایران استاندارد شماره INSO 755-1,2 براساس آن تدوین شده است.
مشخصات و پارامترهای زیر در انتخاب موزاییک بتنی مهم هستند:
– ویژگی های ظاهری، ابعاد و شکل
– مقاومت شکست و مقدار بار شکست
– مقاومت در برابر سر خوردن
– مقاومت در برابر هوازدگی
– مقاومت سایشی
– جذب آب

اطلاعات بیشتر

مجلات تخصصی کفپوش بتنی و موزاییک

اگر نیازمند دانلود نشریات و مدارک فنی تخصصی در حوزه کفپوش بتنی و موزاییک هستید پیشنهاد ما این است حتما به صفحه مجلات سر بزنید.

صفحه مجلات
مجله tile international
مجله سنگ

مجله الکترونیکی کفپوش بتنی و موزاییک

برای اطلاع بیشتر می توانید کتاب آشنایی با کفپوش بتنی و موزاییکی که در مجموعه شیدارک تهیه و تدوین شده است را دانلود نمایید.