سنگ تراورتن عباس آباد

شیدارک در مقاله سنگ تراورتن به معرفی مشخصات و کاربردهای این سنگ پرکاربرد ساختمانی پرداخت. باتوجه به جستجوی بالای علاقه مندان در خصوص سنگ تراورتن عباس آباد ، در این مقاله شما را با مشخصات و انواع این سنگ زیبای ایرانی آشنا می کند.

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از معروفترین تراورتن های موجود در بازار ایران است و به دلیل کیفیت بالا و تنوع شهرت زیادی کسب کرده است. این سنگ به دلیل زیبایی، رنگ روشن ذاتی، صیقل پذیری عالی، مقاومت و استحکام بالا، رنگ و طرحهای زیبا، مقاومت دربرابر بارانهای اسیدی و شرایط جوی و همچنین تخلخل کمتر نسبت به سایر تراورتن ها از محبوبترین و خاص ترین تراورتن های دنیا به حساب می آید.

معدن اصلی و بزرگ این سنگ در استان مرکزی و شهرستان محلات قرار دارد که یکی از معادن بزرگ سنگ کشور به حساب می آید و روزانه مقادیر بسیار زیادی از آن استخراج شده و ذخیره موجودی بالایی هم برای مصرف کنندگان و علاقه مندان این سنگ فراهم کرده است.  این سنگ درجه بندی های مختلف  و رنگهای متنوعی دارد که در بازار اسامی سوپرممتاز، ممتاز، درجه یک و دو شنیده می شود. این سنگ براساس درجه کیفیت ، متراژ موجود از کواری سنگ و کیفیت برش قیمت آن متغیر می باشد. این سنگ در انواع موجدار و بی موج، کرم، شکلاتی و سفید و … در بازار موجود است به گونه ای که اگر برش عمود بر موج سنگ انجام شود، سنگ موج دار شده و اگر برش سنگ در امتداد موج سنگ انجام شود، سنگ بدون موج می شود. سنگ تراورتن عباس آباد از سنگهای مرغوب داخلی ایران بوده و از اینرو مورد توجه طراحان و معماران قرار گرفته و در فضای بیرونی و داخلی، هم بعنوان کفپوش و نمای دیوار از آن استفاده گسترده می شود. معماران ایرانی در طراحی خود معمولا از سنگ تراورتن بی موج در نمای رومی استفاده می کنند و تراورتن موج دار بیشتر در فضاهای مدرن دیده می شود.
جهت آشنایی شما علاقه مندان با انواع سنگ تراورتن عباس آباد موجود در بازار، در زیر اسامی و تصاویر آنها آمده است:
– سنگ عباس آباد بی موج ممتاز

تراورتن عباس آباد شیدارک
– سنگ عباس آباد بی موج درجه یک

تراورتن عباس آباد شیدارک
– سنگ عباس آباد بی موج کرم ممتاز

تراورتن عباس آباد شیدارک
– سنگ عباس آباد بی موج درجه دو

تراورتن عباس آباد شیدارک
– سنگ عباس آباد موج دار ممتاز

تراورتن عباس آباد شیدارک

– سنگ عباس آباد بی موج ابروبادی

تراورتن عباس آباد شیدارک– سنگ عباس آباد بی موج کرم درجه یک
– سنگ عباس آباد موج دار درجه یک
– سنگ عباس آباد موج دار درجه دو
ذکر این نکته ضروری است که در برخی موارد به دلیل مشابه بودن سنگ، شاید در اسامی آن اختلاف نظر باشد که در این خصوص باید به کیفیت سنگ که توسط آزمایش تعیین می شود و طرح مدنظر معمار برای استفاده از آن توجه کرد.
در برخی از کواری های تراورتن عباس آباد، رگه های سیاه و قرمز و مرمر دیده می شود که به زیبایی طبیعی آن می افزاید و در صورت طرح و اجرای خوب همچون نقاشی زیبا فضای شما را دلنشین می کند.
باتوجه به کیفیت خوب این سنگ، امکان پرداخت انواع رویه ها را دارد و به صورت پولیش شده، مات، چرمی و … می تواند مورد استفاده قرار گیرد که معمولا از پرداخت های پولیش در فضای داخلی و از پرداخت های تیشه ای و … برای فضای بیرونی استفاده می شود.
از شما علاقه مندان دعوت می شود مقاله انواع رویه ها و پرداخت های سنگ را مطالعه نمائید.
قیمت سنگ عباس آباد، برای سنگهای متراژ پایین و درجه دو به ازای هر مترمربع زیر ۱۰۰ هزارتومان در بازار وجود دارد و برای سنگهای با کیفیت و دارای موجودی بالا، قیمت حتی بالای ۳۰۰ هزارتومان هم می تواند باشد.
در سالهای اخیر که معماران و طراحان به سنگهای اسلب (قطعه سنگ تخته ای با ابعاد بزرگ) در طراحی های خود روی آورده اند، سنگ اسلب تراورتن عباس آباد هم وارد بازار شده است که از مزایای آن این است که به صورت یک تکه می تواند در فضای خاص استفاده شود و فضای شما بدون درز دیده می شود. طبیعی است که قیمت سنگ اسلب عباس آباد در مقایسه با سنگهای با سایز کوچکتر، بالاتر است.

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5٫00 می باشد.)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

error: